Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olympique Lyon już oficjalnie z logo Oknoplast

0
Podziel się:

To już trzecia drużyna z europejskiej piłkarskiej czołówki, w którą zainwestowała krakowska spółka.

Olympique Lyon już oficjalnie z logo Oknoplast
(Oknoplast)

Gigant na europejskim rynku produkcji drzwi i okien pokazał oficjalnie nowe stroje, w których wystąpi drużyna Olympique Lyon. W prezentacji na stadionie Stade Gerland wzięli udział prezes Oknoplastu Mikołaj Placek (na zdjęciu pierwszy z prawej), prezes drużyny Jean-Michel Aulas i przedstawiciel Oknoplastu na Francję Gregoire Cauvin. Krakowska spółka od początku tego sezonu jest oficjalnym sponsorem drużyny z Lyonu.

Oprócz Oknoplastu, na strojach Olympique Lyon widnieją logo takich firm, jak Adidas i Hyundai. Symbol krakowskiej spółki pojawi się także na wirtualnych strojach francuskiego zespołu w grze komputerowej Fifa 14.

Polska firma umowę sponsorską podpisała na dwa lata. To nie pierwszy raz, kiedy Oknoplast wspiera najlepsze europejskie zespoły piłkarskie. Mikołaj Placek zainwestował już bowiem w Inter Mediolan i Borussię Dortmund.

Jak przekonują przedstawiciele spółki, decyzja o umowie z Lyonem ma na celu wzmocnienie jej pozycji na francuskim rynku, a piłka nożna jest do tego idealnym narzędziem. Zdaniem Mikołaja Placka tak właśnie było w przypadku sponsoringu klubu Inter Mediolan.

- Piłka nożna jest we Francji bardzo popularna. Sponsoring to niezliczona powierzchnia ekspozycji marki. Stanowi dodatkowe wsparcie dla lokalnych partnerów. Tylko w zeszłym sezonie drużyna Olympique Lyon wygenerowała tysiące publikacji, z czego większość z nich wzbogacona była obrazem - tłumaczy prezes spółki.

Mikołaj Placek dodaje też, że dzięki wsparciu międzynarodowych klubów firma uzyskuje coraz większe profity za granicą, co pozwala jej na większe inwestycje w Polsce.

Oknoplast to dziś jeden z pięciu największych producentów stolarki okiennej w Europie. Ma ponad 1,6 tysiąca salonów w dziesięciu krajach.

Czytaj więcej w Money.pl
"Musimy wejść do strefy euro" - _ Przecież im większy eksport, tym gospodarka rozwija się szybciej i powstaje więcej miejsc pracy _ - mówi Mikołaj Placek w rozmowie z Manager.Money.pl.
Chcą być oknem na świat dla polskich firm - _ Możemy być pomostem do ekspansji dla firm z Polski _ - przekonywał wiceprezes BES, jednego z największych banków z tego kraju, Ricardo Bastos Salgado.
Polskie firmy inwestują coraz więcej. Tak dobrze nie było od trzech kwartałów Z najnowszego raportu NBP płyną pozytywne dane o stanie naszych przedsiębiorstw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)