Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Operator sieci KFC, Pizza Hut i Starbucks dynamicznie zwiększa sprzedaż

0
Podziel się:

Grupa AmRest miała wstępnie 809,3 mln zł sprzedaży w drugim kwartale, wzrost o 13,4 proc. rocznie.

Operator sieci KFC, Pizza Hut i Starbucks dynamicznie zwiększa sprzedaż
(Marcin Rutkiewicz/REPORTER)
bEJXHNzF

Sprzedaż Grupy AmRest Holdings SE, która prowadzi w Europie Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii sieć restauracji, w tym KFC i Burger King, wyniosła w drugim kwartale 2015 roku 809,3 mln zł, co stanowiło 13,4-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

W tym samym okresie sprzedaż Grupy w walutach lokalnych wzrosła o 16,6 proc., podała spółka na podstawie wyników wstępnych, zawierających szacunki, wynikające ze specyfiki w obszarze rozliczeń kosztów łańcucha dostaw.

Sprzedaż na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w drugim kwartale 2015 roku 466,6 mln zł, co stanowi wzrost o 11,9 proc. w porównaniu do drugiego kwartału 2014 roku. Sprzedaż w tym regionie w walutach lokalnych wzrosła o 12,5 proc., czytamy w komunikacie.

bEJXHNzH

Przychody oddziału rosyjskiego wyniosły 116 mln zł i były o 11,2 proc. wyższe w porównaniu do drugiego kwartału 2014 roku. W walucie lokalnej sprzedaż tej dywizji wzrosła o 37,2 proc.

Z kolei na rynku hiszpańskim sprzedaż w drugim kwartale 2015 roku wyniosła 161,9 mln zł i była o 10,8 proc. wyższa, niż przed rokiem. W walucie lokalnej odnotowano wzrost o 12,9 proc.

Natomiast przychody dywizji Nowe Rynki osiągnęły w drugim kwartale 2015 roku poziom 64,8 mln zł i były o 40,6 proc. wyższe w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej (wzrost o 18,6 proc. w walutach lokalnych), podano również.

Notowania tygodniowe akcji Amrest Holdings

bEJXHNzN

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych.

bEJXHNAi
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)