Notowania

oponeo
23.01.2014 12:50

Oponeo liczy na spory zysk. Zobacz szacunki

Około 104 mln złotych wyniosły przychody Oponeo w czwartym kwartale minionego roku, szacuje spółka. W całym roku sprzedaż miała wynieść niemal 258 milionów, czyli o jedną czwartą więcej niż rok temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oponeo.pl)
Dariusz Topolewski, prezes zarządu Oponeo

Spółka podała, że w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku przychody wyniosły 76,2 miliona złotych. Oponeo uzasadnia ten wzrost kontynuacją działań wzmacniających markę.

Zarząd firmy podkreśla, że liczba zamówień w sklepach prowadzonych przez Oponeo wzrosła o ponad 20 proc. zarówno w układzie rocznym jak i kwartalnym, _ mimo trudnego roku w branży oponiarskiej, która odnotowała w niektórych segmentach nawet kilkunastoprocentowe spadki sprzedaży _.

- _ Osiągnięty poziom przychodów jest tym bardziej wart podkreślenia, że w minionym kwartale nie wystąpiły typowo zimowe warunki pogodowe, takie jak obfite opady śniegu czy mrozy powodujące gołoledź - _ czytamy w komunikacie bydgoskiego sprzedawcy opon. Mimo dobrych wyników, notowania spółki wciąż są pod kreską.

Notowania spółki na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Według spółki na zwiększenie sprzedaży wpływa wzrost świadomości kierowców co do konieczności zmiany opon._ - Jest to niewątpliwie pozytywnym efektem stałej polityki informacyjnej prowadzonej przez Oponeo _- podkreśla zarząd. Spółka opublikuje pełne wyniki za IV kwartał 2013 roku w skonsolidowanym raporcie okresowym.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: oponeo, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz