Notowania

opn
26.08.2014 12:27

Oponeo.pl wchodzi na kolejny rynek zagraniczny

Firma realizuje zapowiedzi z początku tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oponeo.pl)
Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl

Belgia - to kolejny zagraniczny rynek, na którym działalność zamierza prowadzić spółka Oponeo.pl, zajmująca się handlem m.in. oponami i felgami. Szef notowanej na GPW firmy zapowiadał taki ruch w rozmowie z Money.pl już na początku tego roku.

Zgodnie z zapowiedziami Oponeo.pl uruchomi sprzedaż na rynku belgijskim w październiku. Wcześniej spółka uruchomiła swój sklep internetowy na Słowacji.

- _ Jeżeli chodzi o Europę, to jesteśmy w stanie uruchomić sklep w danym kraju w ciągu około ośmiu miesięcy. To okres na znalezienie partnerów handlowych, zbudowanie sieci logistycznej, uruchomienie call-center i strony internetowej z bazą produktów. To wszystko trzeba potem spiąć z systemami płatności i można ruszać. W przypadku krajów pozaeuropejskich ta procedura jest dłuższa _ - opowiadał w wywiadzie dla Money.pl Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl.

Grupa Oponeo.pl po pierwszym półroczu miała 143 miliony złotych przychodów. Oznacza to wzrost o prawie 30 procent r/r. W tym czasie zysk netto sięgnął 2,1 miliona złotych.

Jak podaje spółka, przychody z zamówień krajowych, które stanowią 76 procent przychodów ogółem, wzrosły o 20 procent r/r, natomiast przychody zagraniczne, wzrosły o 66 procent r/r.

- _ Najwięcej zamówień zagranicznych zrealizowaliśmy dla klientów Wielkiej Brytanii, Włoszech i Holandii _ - mówi Dariusz Topolewski. - W_ zrosty na rynkach zagranicznych są istotne ze względu na wyższe marże, jakie tam generujemy - _ dodaje.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: opn, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz