Notowania

Przejdź na
opn
20.03.2014 12:28

Oponeo.pl zwiększa sprzedaż. To koniec kryzysu w branży?

Spółka poinformowała o przychodach po pierwszych dwóch miesiącach 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Oponeo.pl)
Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl

3,6 miliona złotych - o tyle w lutym zwiększyły się przychody spółki Oponeo.pl w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku - podała firma. Oznacza to wzrost o prawie 40 procent.

Zwiększoną sprzedaż internetowy dystrybutor opon zawdzięcza przede wszystkim poprawie sytuacji na rynku krajowym, gdzie firma notuje obecnie około 30-procentowy wzrost zamówień w porównaniu do ubiegłego roku.

To wyraźna zmiana, zważywszy na fakt, że jeszcze w ubiegłym roku cała branża oponiarska zmagała się z kryzysem, co w rozmowie z Money.pl przyznał prezes Oponeo.pl.

- _ Pierwsze trzy kwartały ubiegłego roku były nieudane. Miało to związek z jednej strony ze słabym popytem, a z drugiej - ze sporą podażą ze strony producentów. To spowodowało wojnę cenową i wyraźne cięcia marż _ - powiedział Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl w wywiadzie dla Money.pl. Wskazał, że marże były niższe o 3-4 punkty procentowe od tego, czego oczekiwał.

Zgodnie z podaną dzisiaj przez spółkę informacją w lutym przychody firmy wyniosły 12,9 miliona złotych, a w okresie styczeń-luty ukształtowały się na poziomie 28,5 miliona złotych, co oznacza wzrost o 46 procent wobec tego samego okresu ubiegłego roku.

Chociaż firma prowadzi sprzedaż głównie na rynku krajowym, to chce również rozwijać swoją działalność za granicą. W tym roku firma chce uruchomić sklepy na Słowacji i w Belgii. Od niedawna funkcjonuje również jej sklep internetowy w Turcji. Jak przyznaje Dariusz Topolewski, chciałby również uruchomić sprzedaż na terenie USA. Jednak chociaż taki plan istnieje od dawna, to na razie procedury okazały się na tyle skomplikowane, że projekt trzeba było odłożyć w czasie.

Niedługo natomiast powinny natomiast zapaść ważne dla inwestorów informacje o dywidendzie, którą wypłaci spółka. Jej polityka dywidendowa zakłada, że do podziału między inwestorów trafia od 10 do 30 procent zysku.

W ubiegłym roku najlepszy dla Oponeo.pl okazał się czwarty kwartał. W tym czasie grupa wypracowała 7,3 miliona złotych zysku netto, co pozwoliło _ zasypać _ straty z poprzednich kwartałów. Ostatecznie spółka zakończyła 2013 rok z zyskiem netto na poziomie 3,5 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: opn, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz