Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cmr
11.02.2014 13:33

Oprogramowanie Comarch będzie wyceniać fundusze

System stanowi podstawię do pozyskiwania kolejnych klientów na rynku ubezpieczeń także zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Comarch)

Spółka Comarch, producent oprogramowania, wdrożyła w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji oraz w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Warta automatyzujące procesy wyceny funduszy. Kierowana przez Janusza Filipiaka (na zdjęciu) firma podkreśla, że system ten pomoże pozyskać klientów na rynku zagranicznym.

Comarch Asset Management pozwala na obsługę funduszy oraz portfeli własnych, począwszy od zarządzania aktywami, weryfikację transakcji i rozliczeń oraz wykonywanie innych niezbędnych operacji po wycenę wszystkich aktywów. System na bieżąco monitoruje i kontroluje przekroczenia zdefiniowanych limitów inwestycyjnych, oficjalnych oraz własnych zarówno w trybie offline, jak i online. Umożliwia także zbiorcze zarządzanie rachunkami pieniężnymi oraz prognozę _ cash-flow _.

System gwarantuje równoczesną wycenę aktywów według polskich i międzynarodowych standardów rachunkowych, a także generowanie wymaganych przez regulatorów raportów.

_ - Zakończone wdrożenie w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Warta oraz Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta stanowi fundament do pozyskiwania kolejnych klientów na rynku ubezpieczeń także zagranicznych _ - mówi Krzysztof Mendelowski, Dyrektor Business Unit odpowiedzialny za linię produktów Comarch Asset Management w Comarch.

Spółka Comarch koncentruje swą działalność na projektowaniu, wykonywaniu i dostarczaniu systemów informatycznych, obejmujących oprogramowanie, sprzęt komputerowy i sieciowy, usługi wdrożeniowe, szkoleniowe i eksploatacyjne. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do firm telekomunikacyjnych przemysłowych i sektora finansowego.

Przedstawiciele Warty podkreślają, że wraz z rozwojem potrzebne było wprowadzenie jednego scentralizowanego systemu dla obsługi funduszy w obu towarzystwach.

_ - W miarę wzrostu liczby obsługiwanych funduszy, potrzeba posiadania skonsolidowanego systemu informatycznego zarówno do ewidencji i wyceny aktywów, jak i zarządzania nimi stała się sprawą zasadniczą – _mówi Tomasz Miedziński, Dyrektor Departamentu Zarządzania Aktywami w TUiR/TUnŻ Warta S.A.

W ramach ekspansji międzynarodowej, spółka na początku lutego poinformowała, że rozwija ofertę na Bliskim Wschodzie. W planach jest otwarcie data center oraz stworzenie linii wsparcia dla klientów z regionu.

Notowania Comarch od początku stycznia

Akcje spółki są wycenianie na ponad 80 złotych. W stosunku do poniedziałkowego zamknięcia rosną o niecały procent. Od początku roku potaniały o około 15 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cmr, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz