Notowania

opl
20.01.2014 13:20

Orange stara się o kredyt na rozbudowę sieci 3G i 4G

Z informacji ze strony banku wynika, że całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 380 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Źródło biuroprasowe.orange.pl)

Orange Polska stara się o kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym o wartości 190 mln euro na rozbudowę sieci 3G i 4G - podał bank na stronach internetowych.

Na zdjęciu Bruno Duthoit, prezes Orange Polska

Z informacji ze strony banku wynika, że całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 380 mln euro.

Rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński, potwierdził w rozmowie z PAP, że spółka zabiega o kredyt na rozbudowę infrastruktury. - _ Potwierdzam, że staramy się o kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym o wartości 190 mln euro. Środki pozyskane w ten sposób chcemy zainwestować w rozbudowę sieci 3G i 4G _ - powiedział.

Kredyt w EBI o wartości 200 mln euro otrzymało wcześniej T-Mobile Polska. Spółka, podobnie jak Orange, planuje przeznaczyć środki z kredytu na rozbudowę sieci Inwestycje T-Mobile objęte kredytem mają znacząco poprawić zasięg sieci 3G/UMTS oraz umożliwić start usług w technologii LTE.

Notowania Orange w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Reakcja kursu na tę wiadomość jest raczej ograniczona, papiery notowanej na GPW spółki balansują na poziomie piątkowego zamknięcia. W ujęciu ostatnich 12 miesięcy, posiadacze akcji Orange są na 20-proc. minusie, aczkolwiek od kwietnia ubiegłego roku wartość przedsiębiorstwa konsekwentnie rośnie.

Tagi: opl, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz