Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orange stara się o kredyt na rozbudowę sieci 3G i 4G

0
Podziel się:

Z informacji ze strony banku wynika, że całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 380 mln euro.

Orange stara się o kredyt na rozbudowę sieci 3G i 4G
(Źródło biuroprasowe.orange.pl)

Orange Polska stara się o kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym o wartości 190 mln euro na rozbudowę sieci 3G i 4G - podał bank na stronach internetowych.

Na zdjęciu Bruno Duthoit, prezes Orange Polska

Z informacji ze strony banku wynika, że całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 380 mln euro.

Rzecznik Orange Polska, Wojciech Jabczyński, potwierdził w rozmowie z PAP, że spółka zabiega o kredyt na rozbudowę infrastruktury. - _ Potwierdzam, że staramy się o kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym o wartości 190 mln euro. Środki pozyskane w ten sposób chcemy zainwestować w rozbudowę sieci 3G i 4G _ - powiedział.

Kredyt w EBI o wartości 200 mln euro otrzymało wcześniej T-Mobile Polska. Spółka, podobnie jak Orange, planuje przeznaczyć środki z kredytu na rozbudowę sieci Inwestycje T-Mobile objęte kredytem mają znacząco poprawić zasięg sieci 3G/UMTS oraz umożliwić start usług w technologii LTE.

Notowania Orange w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Reakcja kursu na tę wiadomość jest raczej ograniczona, papiery notowanej na GPW spółki balansują na poziomie piątkowego zamknięcia. W ujęciu ostatnich 12 miesięcy, posiadacze akcji Orange są na 20-proc. minusie, aczkolwiek od kwietnia ubiegłego roku wartość przedsiębiorstwa konsekwentnie rośnie.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)