Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orbis sprzedaje grunty. Kupi hotele

0
Podziel się:

Grupa hotelowa sprzedała działkę w Gdańsku.

Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Grupy Orbis
Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Grupy Orbis (Orbis SA)
bEILrbit

Za 10,7 miliona złotych grupa hotelowa Orbis sprzedała działkę w Gdańsku, naprzeciwko hotelu Novotel Gdańsk Marina.

Jak poinformował Orbis, teren został kupiony przez firmę NDI Apartamenty. Jednocześnie, tego samego dnia Orbis sprzedał również lokale użytkowe w Zabrzu za kwotę 1 miliona złotych.

- _ Transakcje te wpisują się w strategię Orbisu - zakłada ona, między innymi, sprzedaż aktywów, które nie mają istotnego znaczenia dla podstawowej działalności Spółki, jaką jest hotelarstwo _ - czytamy w komunikacie przesłanym przez Orbis.

bEILrbiv

To kolejna już informacja o ważnych transakcjach znanej grupy hotelowej. Według zapowiedzi już 7 stycznia przyszłego roku Orbis ma podpisać ostateczną umowę przejęcia sieci hoteli w krajach Europy Środkowej. Na razie spółka podpisała list intencyjny w tej sprawie.

Na podstawie umowy Orbis kupi od grupy Accor 38 hoteli plus 8 projektów hotelowych w Europie Środkowej. Podpisze też umowę licencyjną na prowadzenie marek Accor w 16 krajach, między innymi w Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Prawie 80 procent działających hoteli jest zlokalizowanych w stolicach tych państw. Suma transakcji przekroczy 142 miliony euro.

W ostatniej rozmowie z Money.pl Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu, w odpowiedzi na pytanie o szczegóły finansowania transakcji odpowiedział: - _ Po pierwsze, mamy sporo wolnej gotówki. Poza tym banki postrzegają spółkę i transakcję, jako bezpieczne, więc nie będziemy mieli problemu z kredytowaniem. Dlatego transakcja zostanie sfinansowana w około 20 procentach ze środków własnych i w około 80 procentach z kredytu bankowego. Z czasem zapewne będziemy chcieli zastąpić ten kredyt emisją obligacji. Jest jednak zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach _ - stwierdził Ireneusz Węgłowski.

Czytaj więcej w Money.pl

bEILrbiB
bEILrbiW
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)