Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Orion Investment myśli o wejściu na GPW. Na razie skupuje swoje akcje

Orion Investment myśli o wejściu na GPW. Na razie skupuje swoje akcje

Prezes Tadeusz Marszalik Fot. EastNews/ANDRZEJ WAWOK/REPORTER/
Prezes Tadeusz Marszalik
Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się realizacją projektów deweloperskich, zamierza wydać do 2 mln zł i kupić nie więcej niż 32.312 akcji, czyli blisko 3 procenty całej ich liczby.

Jak tłumaczy zarząd, powodem takiej decyzji jest zbyt niska wycena akcji spółki na rynku w stosunku do ich rzeczywistej wartości szacowanej na podstawie analizy fundamentalnej. Prezes Tadeusz Marszalik twierdzi, że uruchomienie skupu akcji własnych przyczyni się do ustabilizowania kursu na godziwym poziomie, który będzie pochodną naszych zysków i potencjału, a nie przypadkowych transakcji o niskiej płynności, tak charakterystycznych dla rynku NewConnect.

Władze spółki uznały, że akcje będzie można kupować za 40-80 złotych. - Uruchamiany właśnie program skupu akcji własnych stanowi spełnienie kolejnego z trzech zobowiązań podjętych względem naszych akcjonariuszy. Pierwszym było wypracowanie godziwych zysków z prowadzonych projektów deweloperskich, z których minimum 1/3 przeznaczona zostanie na wypłatę dywidendy. Drugim jest skup akcji własnych spółki na kwotę 2 mln zł. Trzecim naszym zobowiązaniem jest przeniesienie notowań akcji Spółki na główny parkiet warszawskiej giełdy - tłumaczy decyzję prezes Tadeusz Marszalik.

W minionym roku spółka po trzech kwartałach wypracowała ona zysk netto w ujęciu skonsolidowanym wynoszący 5,4 mln zł, a jej przychody ukształtowały się na poziomie 17,89 mln zł. Rok wcześniej, w analogicznym okresie Grupa Orion Investment S.A. miała 0,4 mln zł zysku netto przy przychodach sięgających 3,81 mln zł.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, wyniki poszły w górę dzięki rozpoczęciu sprzedaży mieszkań w krakowskiej inwestycji Trzy Ogrody. - Do sprzedaży pozostała jeszcze niewielka ilość gotowych mieszkań z etapu pierwszego. Spółka rozpoczęła również realizację osiedla w Zabierzowie - domy w tej lokalizacji wejdą do sprzedaży w tym roku - dodaje Marszalik.

Grupa Orion Investment S.A. to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie, od lutego 2009 roku notowane na rynku NewConnect. Spółka prowadzi stabilną politykę dywidendową, dzięki czemu dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem za trzy ostatnie lata. W tym roku Orion Investment zamierza przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Działania w tym zakresie mają zostać podjęte w pierwszym kwartale tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

deweloper, newconnect, deweloperzy w polsce, orion investment
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie