Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
debiut na giełdzie
26.01.2015 07:38

Orion Investment myśli o wejściu na GPW. Na razie skupuje swoje akcje

Na razie skupuje swoje akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews/ANDRZEJ WAWOK/REPORTER/)
Prezes Tadeusz Marszalik

Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się realizacją projektów deweloperskich, zamierza wydać do 2 mln zł i kupić nie więcej niż 32.312 akcji, czyli blisko 3 procenty całej ich liczby.

Jak tłumaczy zarząd, powodem takiej decyzji jest zbyt niska wycena akcji spółki na rynku _ w stosunku do ich rzeczywistej wartości szacowanej na podstawie analizy fundamentalnej _. Prezes Tadeusz Marszalik twierdzi, że uruchomienie skupu akcji własnych _ przyczyni się do ustabilizowania kursu na godziwym poziomie, który będzie pochodną naszych zysków i potencjału, a nie przypadkowych transakcji o niskiej płynności, tak charakterystycznych dla rynku NewConnect _.

Władze spółki uznały, że akcje będzie można kupować za 40-80 złotych. - _ Uruchamiany właśnie program skupu akcji własnych stanowi spełnienie kolejnego z trzech zobowiązań podjętych względem naszych akcjonariuszy. Pierwszym było wypracowanie godziwych zysków z prowadzonych projektów deweloperskich, z których minimum 1/3 przeznaczona zostanie na wypłatę dywidendy. Drugim jest skup akcji własnych spółki na kwotę 2 mln zł. Trzecim naszym zobowiązaniem jest przeniesienie notowań akcji Spółki na główny parkiet warszawskiej giełdy _ - tłumaczy decyzję prezes Tadeusz Marszalik.

W minionym roku spółka po trzech kwartałach wypracowała ona zysk netto w ujęciu skonsolidowanym wynoszący 5,4 mln zł, a jej przychody ukształtowały się na poziomie 17,89 mln zł. Rok wcześniej, w analogicznym okresie Grupa Orion Investment S.A. miała 0,4 mln zł zysku netto przy przychodach sięgających 3,81 mln zł.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, wyniki poszły w górę dzięki rozpoczęciu sprzedaży mieszkań w krakowskiej inwestycji _ Trzy Ogrody _. - _ Do sprzedaży pozostała jeszcze niewielka ilość gotowych mieszkań z etapu pierwszego. Spółka rozpoczęła również realizację osiedla w Zabierzowie - domy w tej lokalizacji wejdą do sprzedaży w tym roku _ - dodaje Marszalik.

Grupa Orion Investment S.A. to powiązane kapitałowo firmy deweloperskie, od lutego 2009 roku notowane na rynku NewConnect. Spółka prowadzi stabilną politykę dywidendową, dzięki czemu dzieliła się z akcjonariuszami zyskiem za trzy ostatnie lata. W tym roku Orion Investment zamierza przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Działania w tym zakresie mają zostać podjęte w pierwszym kwartale tego roku.

Tagi: debiut na giełdzie, newconnect, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz