Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orlen pozazdrościł poczcie. Rusza "Stacja z Paczką"

0
Podziel się:

Na ponad 650 stacjach paliw sieci PKN Orlen klienci mogą odbierać, a w przyszłości także nadawać przesyłki pocztowe.

wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk
wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk (Orlen)
bECsRnfp

Płocki koncern naftowy próbuje swoich sił w nowym biznesie. Na stacjach oprócz tankowania i zrobienia zakupów będzie można także nadać i odebrać paczkę. Orlen w ten sposób poszerza spektrum usług. Tegoroczne wyniki nie dają bowiem wielu powodów do zadowolenia. W pierwszych sześciu miesiącach działalność przyniosła ponad 200 mln złotych straty.

Na ponad 650 stacjach paliw sieci PKN Orlen klienci mogą odbierać, a w przyszłości także nadawać przesyłki pocztowe. Wszystko dzięki współpracy paliwowego koncernu z Dazumi - spółką z branży e-commerce i logistyki, która współpracuje m.in. ze światowymi firmami kurierskimi. Projekt przyjął nazwę _ Stacja z Paczką. _

- _ Systematycznie rozszerzamy portfolio dostępnych usług. Zaletą naszej sieci w kontekście tego typu rozwiązań jest jej liczebność i równomierne rozmieszczenie terytorialne obiektów. Zapewnia to optymalny dostęp do usługi nadawcom i odbiorcom przesyłek _ - komentuje Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy do spraw sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

bECsRnfr

Usługa _ Stacja z Paczką _ została zaprezentowana dzisiaj w ramach wydarzenia E-commerce Trends 2013 odbywającego się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Największy polski koncern paliwowy szuka nowych źródeł przychodów. Podstawowa działalność jest bowiem coraz bardziej problematyczna. Grupa Orlen miała w drugim kwartale 2013 roku 206,9 mln zł straty netto, wobec 5,2 mln zł straty przed rokiem. Wynik był gorszy od oczekiwań analityków na poziomie minus 160 mln zł. Odbija się to na wycenie akcji na giełdzie. Od początku roku potaniały one o prawie 10 procent.

Tegoroczne notowania akcji PKN Orlen Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Rozwiązania problemu marż rafineryjnych, które w dużej mierze odpowiadają za pogorszenie rentowności, spółka szuka też w zwiększaniu skali działalności. Przed tygodniem przedstawiciele koncernu ogłosili podpisanie umowy w sprawie przejęcia kanadyjskiej spółki wydobywczej TriOil Resources. Jednocześnie podtrzymywane są plany dalszych przejęć.

bECsRnfx

- _ Mamy jeszcze pulę na ewentualne przejęcia, z tym, że nie spodziewajmy się, iż jeszcze w tym roku przedstawimy kolejną transakcję. W kolejnych latach jest to możliwe, nadal jesteśmy zainteresowani akwizycjami _ - zapowiada Sławomir Jędrzejczyk, dyrektor finansowy PKN Orlen.

Czytaj więcej w Money.pl
Spadek marży rafineryjnej w sierpniu 2013 roku Ostatecznie jej wartość w przypadku spółki PKN Orlen plasuje się na poziomie 4 USD na jednej baryłce.
PKN Orlen myśli o kolejnych przejęciach Spółka ma jeszcze pulę na ewentualne przejęcia, z tym, że nie spodziewają się, iż jeszcze w tym roku będą kolejną transakcję.
DM BDM podniósł rekomendację dla PKN Orlen Rekomendacja została wydana przy kursie 43,1 zł.
bECsRnfS
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)