Notowania

Przejdź na
łupki
26.06.2013 12:35

Orlen wierci ósmy otwór w poszukiwaniu gazu z łupków

Planowana głębokość otworu to ok. 4020 metrów. Prace wiertnicze potrwają 60 dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Orlen)
Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen

PKN Orlen rozpoczął wiercenie ósmego otworu poszukiwawczego w złożach niekonwencjonalnych - poinformowała spółka w komunikacie. Zostanie on wykonany w miejscowości Dobryniów na Lubelszczyźnie.

Prace prowadzone są na podstawie koncesji Wierzbica, na której dotychczas koncern wykonał trzy otwory - poziomy i pionowy w miejscowości Syczyn oraz pionowy w Nowym Stręczynie. Dodatkowo na poziomym odcinku otworu Syczyn-OU2K na przełomie maja i czerwca przeprowadzony został pierwszy zabieg szczelinowania.

Planowana głębokość otworu to ok. 4020 metrów. Prace wiertnicze potrwają 60 dni.

Orlen posiada 10 koncesji wydanych przez Ministerstwo Środowiska na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż węglowodorów. Dotychczas w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż gazu ziemnego i ropy naftowej koncern wykonał siedem odwiertów oraz przeprowadził pierwszy zabieg szczelinowania hydraulicznego (w miejscowości Syczyn). Kolejny taki zabieg planowany jest jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
MSP potwierdza. Tarnów i PKN Orlen mogą... Minister skarbu Mikołaj Budzanowski potwierdza, że do współpracy w zakresie poszukiwań gazu łupkowego mogłyby dołączyć Azoty Tarnów i PKN Orlen.
Orlen wierci kolejny otwór w poszukiwaniu gazu łupkowego Planowana głębokość otworu to około 4020 metrów. Prace wiertnicze potrwają 60 dni.
KGHM pójdzie w ślady PKN Orlen? Powodzenie emisji obligacji detalicznych przez PKN Orlen zachęca inne duże firmy do pozyskania kapitału tą drogą.
Tagi: łupki, pkn, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz