Notowania

Przejdź na
pkn
15.01.2014 09:50

Orlen wywiercił dziewiąty otwór. Szuka łupków

To dziewiąty odwiert koncernu wykonany w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Po prawej Jacek Krawiec, prezes Orlenu

Orlen Upstream zakończył wiercenie pionowego odwiertu Stoczek-OU1. Parametry otworu i wstępne wnioski pozwalają na planowanie dalszych prac w tej lokalizacji - poinformowała spółka w komunikacie.

Odwiert zlokalizowany na terenie koncesji Wodynie-Łuków (na granicy województw lubelskiego i mazowieckiego) osiągnął głębokość 3.140 metrów. Wiercenie trwało miesiąc.

_ Po wykonaniu otworu Stoczek-OU1 możemy stwierdzić, że nasze zainteresowanie nagromadzeniami węglowodorów w obrębie Basenu Podlaskiego jest uzasadnione. Parametry otworu i wstępne wnioski pozwalają na planowanie dalszych prac w tej lokalizacji _ - poinformował cytowany w komunikacie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

W końcowej fazie wiercenia, z dolnej części otworu pobrano około 200 m rdzenia skalnego do laboratoryjnej analizy. Od połowy grudnia trwały prace związane z rurowaniem i cementowaniem ścian otworu, wykonywano też szereg badań geofizycznych, które posłużą w przyszłości m.in. do zaprojektowania otworu horyzontalnego, a następnie zabiegu szczelinowania hydraulicznego.

To dziewiąty odwiert koncernu wykonany w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów.

Tagi: pkn, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz