Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OT Logistics finalizuje przejęcie

0
Podziel się:

Transakcja nabycia udziałów została sfinansowana ze środków własnych.

OT Logistics finalizuje przejęcie
(OT Logistics)
bELhoKER

Spółka spedycyjna nabyła 225 tysięcy akcji C.Hartwig, co stanowi 75 procent kapitału zakładowego i uprawnia do 450 tysięcy głosów na walnym. Cena wyniosła 15 milionów złotych, poinformowała OT Logistics wczoraj w komunikacie (na zdjęciu Piotr Chajderowski, prezes spółki).

_ Transakcja nabycia udziałów została sfinansowana ze środków własnych. Nie istnieją jakiekolwiek powiązania osobowe lub kapitałowe pomiędzy emitentem i osobami zarządzającymi lub nadzorującymi emitenta, a podmiotami zbywającymi udziały w C.Hartwig i osobami nim zarządzającymi - _ czytamy w komunikacie. OT Logistic rozpocznie konsolidację wyników począwszy od bieżącego roku obrotowego.

C.Hartwig to firma spedycyjna zajmująca się przewozami morskimi, lądowymi, lotniczymi oraz usługami logistycznymi. Jest równocześnie dominującą dla sześciu spółek zależnych, w tym trzech zagranicznych - z Niemiec, Wielkiej Brytanii i USA.

bELhoKET

_ W ocenie zarządu, włączenie C.Hartwig do grupy kapitałowej umocni jej pozycję na rynku, poszerzy geograficznie zakres działań i pozwoli zaoferować klientom szerszy wachlarz usług - _ czytamy w komunikacie.

Reakcja rynku na tę wiadomość była ograniczona, bowiem po raz pierwszy o planach przejęcia poinformowano w raporcie bieżącym w lipcu 2013 roku. Akcje kosztowały wczoraj po południu około 284 zł, tracąc w stosunku do poprzedniego zamknięcia więcej niż 2 procent.

Notowania OT Logistics od początku roku

W trzecim kwartale zeszłego roku OT Logistics miała 1,96 mln złotych zysku netto, względem 3,99 mln złotych w analogicznym okresie 2012. EBIT w tym czasie spadł z 9,95 do 5,73 mln złotych, zaś przychody wzrosły 120,3 do 139,4 mln złotych.

bELhoKEZ
bELhoKFu
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)