Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ot logistics
30.07.2013 16:17

OT Logistics przejmuje kontrolę nad konkurentem

OT Logistics podpisała przedwstępną, warunkową umowę zakupu akcji C.Hartwig Gdynia S.A.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OT Logistics)

Zarząd OT Logistics S.A. podpisał dziś przedwstępną umowę zakupu kontrolnego pakietu akcji C.Hartwig Gdynia S.A. Przedmiotem umowy jest nabycie 37.5 proc. akcji C.Hartwig Gdynia należących do Hass Holding Limited oraz 37,5 proc. akcji będących w posiadaniu Morskiej Agencji Gdynia Sp. z o.o. Pozostałe akcje są własnością pracowników, Skarbu Państwa oraz samej Spółki.

Ogółem, OT Logistics zamierza kupić 75 proc. akcji czołowej firmy spedycyjnej w Polsce, działającej od ponad 150 lat na międzynarodowym rynku, specjalizującej się w przewozach morskich, lądowych, lotniczych oraz usługach logistycznych. W 2012 skonsolidowane przychody C.Hartwig Gdynia przekroczyły 246 mln zł. Umowa wejdzie w życie po akceptacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej OT Logistics S.A. Transakcja zostanie sfinalizowane ze środków własnych OT Logistics.

_ - Cieszę się, że udało nam się podpisać umowę przedwstępną. Hartwig to firma o ugruntowanej, silnej pozycji na rynku światowym, która dzięki synergii z innymi spółkami w naszej Grupie znacznie poszerzy zakres naszych działań. Jestem przekonany, że zakup ten stanowi kolejny krok, który umocni pozycję OT Logistics na rynku i pozwoli zaoferować klientom szerszy wachlarz usług na najwyższym światowym poziomie - _powiedział Piotr Chajderowski, prezes zarządu OT Logistics S.A.

OT Logistics zawarło dwie przedwstępne warunkowe umowy zakupu łącznie 225 tys. akcji spółki C.Hartwig Gdynia, stanowiących 75 proc. kapitału zakładowego za łącznie 15 mln zł, podała spółka w komunikacie._ Pierwsza przedwstępna warunkowa umowa zakupu akcji C.Hartwig zawarta została z Hass Holding Limited z siedzibą w Limassol na Cyprze zobowiązał się do sprzedaży, a spółka do kupna 112.500 zwykłych akcji imiennych C.Hartwig stanowiących 37,5 proc. kapitału zakładowego C.Hartwig. Cena nabycia ww. akcji C.Hartwig wynosi 7,5 mln zł _ - głosi komunikat.

_ Druga przedwstępna warunkowa umowa zakupu akcji C.Hartwig zawarta została z Morską Agencją Gdynia. Zgodnie z treścią Umowy II Morska Agencja Gdynia zobowiązała się do sprzedaży, a spółka do kupna 112.500 zwykłych akcji imiennych C.Hartwig stanowiących 37,5 proc. kapitału zakładowego C.Hartwig . Cena sprzedaży ww. akcji wynosi 7,5 mln zł _ - czytamy dalej.

Szczecińska Spółka realizuje konsekwentnie przyjętą strategię opracowaną na najbliższe lata. W lipcu br. otrzymała od Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A, (ZMPG) wyłączność na przeprowadzenie w pełnym zakresie due diligence Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia sp. z o.o. (BTDG).

Zgodnie z harmonogramem prywatyzacyjnym, transakcja powinna zostać zakończona w I kw. 2014 r. Środki na zakup BTDG spółka pozyskała poprzez Giełdę na której również w lipcu zadebiutowała, sprzedając za 30 mln zł akcje nowej emisji serii B. Zakup C.Hartwig, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń powinien zostać sfinalizowany jeszcze w 2013 r.

OT Logistics S.A., to firma świadcząca usługi logistyczne, funkcjonująca na rynku europejskich przewozów towarowych. Wokół niej powstała Grupa Kapitałowa, składająca się z kilkunastu spółek zajmujących się działalnością spedycyjno-transportową. OT Logistics z roku na rok poszerza obszar swojej działalności m.in. pod względem geograficznym, aktywnie działając m.in. w Niemczech, czy Holandii.

Historia spółki , sięga roku 1946. Silna pozycja rynkowa budowana przez kilkadziesiąt lat, pozwoliła na początku XXI wieku na konsolidację branży i przekształcenie lokalnej firmy transportowej w globalnego gracza na rynku transportu, logistyki i spedycji. Firma dziś z powodzeniem realizuje zlecenia dużych klientów działających w sektorach: stalowym, energetycznym czy wydobywczym.

W listopadzie 2011 roku OT Logistics S.A. przeprowadziła emisję obligacji (obligacje trafiły na rynek Catalyst w lutym 2012 r.) z której pozyskano 60 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na optymalizację struktury finansowania oraz na sfinansowanie inwestycji logistyczno – portowych. W 2012 r. Spółka OT Logistics kupując kolejne udziały w Porcie Handlowym Świnoujście, stała się jego głównym udziałowcem, posiadającym 95 proc. akcji Portu. 18 lipca br. akcje OT Logistics zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dynamikę rozwoju OT Logistics S.A. i Grupy Kapitałowej obrazują wyniki finansowe. W 2010 wyniosły one 408,5 mln zł w 2011 r. 442,2 mln zł a w roku ubiegłym osiągnęły rekordowy poziom 466,8 mln zł. Grupa w 2012 r. osiągnęła zysk netto w wysokości 25,4 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
OT Logistics zadebiutowała na GPW OT Logistics czyli dawna Odratrans, zamierza przeznaczyć środki z emisji nowych akcji na inwestycje w portach morskich.
Jak analitycy wyceniają spółkę OT Logistics? Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 czerwca, wyceniają spółkę OT Logistics na 425,38 mln zł. Twórcy raportu spodziewają się, że spółka wypracuje w 2013 roku 503 mln zł przychodów, 44,7 mln zł zysku operacyjnego i 26 mln zł zysku netto.
Będzie wielka inwestycja w polskim porcie Spółka zapowiedziała złożenie swojej oferty w przetargu na dzierżawę terminalu paszowo-zbożowego i około 15 ha gruntów w głębokowodnej części portu.
Tagi: ot logistics, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz