Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ot logistics
17.07.2013 14:00

OT Logistics zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

Grupa ma dominującą pozycję w transporcie wodnym śródlądowym w Polsce, gdzie posiada ponad 80 proc. rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OT Logistics)

Kierowana przez Piotra Chajderowskiego (na zdj.) spółka, zajmująca się transportem śródlądowym oraz spedycją, zadebiutuje na giełdzie jutro. Do obrotu trafi 150.00 praw do akcji serii B.

OT Logistics w ramach pierwotnej oferty publicznej pozyskała 30 mln zł, które zamierza przeznaczyć na inwestycje w portach morskich. W prospekcie emisyjnym spółka informowała, że jej priorytetowym celem inwestycyjnym jest zakup Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia w porcie drobnicowym w Trójmieście. Na przejęcie spółka planowała przeznaczyć 40-60 mln zł, które to środki miały pochodzić z emisji akcji oraz obligacji. W ramach emisji 139.943 akcje objęli inwestorzy instytucjonalni, a 10.057 indywidualni.

W listopadzie 2011 roku OT Logistics S.A. przeprowadziła emisję obligacji z której pozyskano 60 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na optymalizację struktury finansowania oraz na sfinansowanie inwestycji logistyczno – portowych. W 2012 r. Spółka kupując kolejne udziały w Porcie Handlowym Świnoujście, stała się jego głównym udziałowcem.

Ma też zainwestować w porcie w Gdańsku około 300 mln zł w budowę terminalu paszowo-zbożowego oraz infrastrukturę lądową i wodną. Spółka wygrała przetarg na 30-letnią dzierżawę ponad 23 ha terenów portowych w maju tego roku.

OT Logistics

Czytaj więcej w Money.pl
Penta ściąga z parkietu jedną ze swych spółek _ -Forma spółki prywatnej, nienotowanej na GPW, jest korzystniejsza i pozwala na efektywniejsze zarządzanie ze strony akcjonariuszy. _ - powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments.
Kolejna awaria nowego systemu na giełdzie w Warszawie Przez ponad godzinę inwestorzy nie mają dostępu do aktualnych cen akcji.
Wojas poinformował o nowych wynikach Ponad 15 milionów złotych zarobił w czerwcu polski producent galanterii i obuwia skórzanego.
Tagi: ot logistics, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz