Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OZE: Tauron i Enea podpisały list intencyjny

0
Podziel się

Wcześniej Tauron zrezygnował ze sprzedaży praw do części aktywów wiatrowych należących do grupy.

OZE: Tauron i Enea podpisały list intencyjny
(TAURONPE)
bEgwyrqt

Tauron Polska Energia i Enea podpisały list intencyjny, dotyczący wspólnej realizacji strategii, zapewniającej optymalny sposób zwiększania mocy odnawialnych i finansowania transakcji nabycia aktywów wiatrowych, podał Tauron. Wcześniej Tauron zrezygnował ze sprzedaży praw do części aktywów wiatrowych należących do grupy.

- Projekt jest dla nas istotny, dlatego przystępujemy do negocjacji z nowym partnerem w oparciu o zasadniczo odmienne od poprzednich założenia transakcji. Rozważymy z pewnością różne warianty współpracy, w oparciu o symetryczny podział ryzyka pomiędzy partnerami - powiedział prezes Taurona Dariusz Lubera, cytowany w komunikacie.

List intencyjny zakłada powołanie zespołów roboczych, których zadaniem będzie opracowanie założeń dotyczących współpracy, w tym w szczególności harmonogramu działań oraz modelu finansowego korzystnego dla obu stron. Jakiekolwiek decyzje biznesowe zostaną podjęte dopiero na podstawie wyników pracy zespołów roboczych, podano również.

bEgwyrqv

Wcześniej Tauron podjął decyzję o rezygnacji z kontynuowania negocjacji z inwestorami w sprawie sprzedaży praw do części aktywów wiatrowych należących do grupy. Przyczyną tej decyzji jest bardzo istotna zmiana warunków rynkowych transakcji, a w szczególności niski bieżący poziom cen tzw. zielonych certyfikatów i energii elektrycznej oraz przewidywania co do wysokości tych cen w przyszłości, przypomniano.

Notowania tygodniowe akcji Tauronu i Enei

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

bEgwyrqW
energetyka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)