Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

P.A. Nova stawia na małe parki handlowe

0
Podziel się:

Spółka będzie do końca roku zarządzać ponad 100 tys. m2 powierzchni najmu.

P.A. Nova stawia na małe parki handlowe
(Gehringj/Dreamstime.com)

P.A. Nova będzie do końca roku zarządzać ponad 100 tys. m2 powierzchni najmu. Spółka stawia na małe parki handlowe i obiekty przemysłowe, poinformowała prezes Ewa Bobkowska.

- Na koniec 2015 r. zdecydowanie przekroczymy 100 tys. m2 powierzchni najmu - powiedziała prezes podczas konferencji prasowej.

Obecnie spółka zarządza obiektami z łączną powierzchnią najmu wynoszącą 71,7 tys. m2.

We wrześniu br. P.A. Nova planuje otwarcie parków handlowych w Kamiennej Górze (4,5 tys. m2 powierzchni najmu) i Krośnie (2,8 tys. m2), a w listopadzie - Galerii Galena w Jaworznie (31,5 tys. m2). Na drugą połowę roku przewidziane jest także oddanie obiektu przemysłowego w Wilkowicach, budowanego dla Bulten Polska.

Po ukończeniu Galerii Galena, spółka skupi się na parkach handlowych i obiektach przemysłowych.

- Myślę, że jeżeli chodzi o segment galerii handlowych, to na tym P.A. Nova zakończy działalność, ponieważ właściwie poza Warszawą nie bardzo widzę na mapie Polski miasta, gdzie takie galerie miały rację bytu - powiedziała Bobkowska.

Jednocześnie wskazała, że jest około 100 miast w Polsce, gdzie spółka widzi potencjał do budowy małych parków handlowych. Obecnie w banku ziemi firmy znajdują się grunty w miastach takich, jak Kłodzko, Płock, Zamość, Sanok, Przemyśl i Skawina.

W segmencie obiektów przemysłowych P.A. Nova nie planuje konkurować z dużymi graczami, którzy budują największe obiekty.

- Natomiast uważamy, że jest nisza w budowaniu pod klienta przemysłowego - powiedziała prezes.

Notowania tygodniowe akcji PA Nova

Pod koniec 2014 r. spółka oddała do użytku dwie hale produkcyjno-montażowe, w Rybniku dla Doosan Babcock i w Siechnicach dla Bodycote.

Spółka rozważa także przeznaczenie niektórych gruntów pod inwestycje mieszkaniowe, ale na razie są to bardzo ostrożne plany, zaznaczyła także prezes.

P.A. Nova jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)