Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

P3 skupuje parki logistyczne w Polsce

0
Podziel się:

Firma posiada obecnie ponad 2,9 mln m2 nowoczesnych obiektów logistycznych, a także jest właścicielem jednego z największych w Europie banków gruntów pod budowę centrów logistycznych.

P3 skupuje parki logistyczne w Polsce
(PointPark Properties)

PointPark Properties (P3) dogadało się w sprawie nabycia dwóch parków logistycznych w Polsce i jednego w Rumunii o łącznej powierzchni wynajmu 467 tys. m2 od CA Immobilien Anlagen AG - poinformował prezes P3 Ian Worboys.

P3, wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich nieruchomości logistycznych, uzgodnił kupno od firmy CA Immobilien Anlagen AG dwóch parków logistycznych w Polsce i jednego w Rumunii o łącznej powierzchni najmu 467 tys. m2.

Zakup, który wciąż uzależniony jest od spełnienia warunków umownych i musi być zatwierdzony przez organy nadzoru, obejmuje dodatkowo prawie 165 hektarów (ha) gruntów do zagospodarowania, głównie w Polsce i Rumunii.

_ - Ten portfel wysokiej jakości nieruchomości w doskonałych lokalizacjach wzmacnia naszą pozycję jako jednego z największych właścicieli nieruchomości logistycznych w Europie. Transakcja następuje po ostatnich nabyciach dokonanych przez P3 we Włoszech i w Czechach. Jest zgodna z ogólną strategią rozbudowy działalności firmy od czasu nabycia P3 przez TPG i Ivanhoé Cambridge w październiku ubiegłego roku. P3 posiada obecnie ponad 2,9 mln m2 nowoczesnych obiektów logistycznych i dystrybucyjnych, a także jest właścicielem jednego z największych w Europie banków gruntów pod budowę centrów logistycznych. Nabycie wysokiej jakości aktywów wygeneruje znaczne przepływy pieniężne, które przyniosą atrakcyjne zwroty naszym udziałowcom - _powiedział Ian Worboys, prezes P3.

W Polsce firma nabyła park w Błoniach o powierzchni 177 000 m2, który położony jest 30 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy autostradzie A2 prowadzącej do Poznania i Berlina. Wśród jego najemców są firmy IBM, Orange, Triumph i firma sprzedaży internetowej Allegro, co świadczy o atrakcyjności parku dla dużych detalistów, którym zależy na bliskości do stolicy Polski. Park oferuje 17 ha gruntów do zabudowy.

Drugi park leży w środkowej Polsce koło Piotrkowa Trybunalskiego, na południowy wschód od Łodzi. Zapewnia 75 000 m2 powierzchni i bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park położony jest na działce o powierzchni 120 ha, oferując możliwości rozbudowy. Wśród największych najemców parku są Kühne and Nagel, FM Logistic oraz InPost.

Największą z nabytych przez P3 nieruchomości jest Bucharest Park, który składa się z 215 000 m2 niemal całkowicie wynajętej powierzchni i 40 ha gruntów do zagospodarowania. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych centrów dla zewnętrznych usługodawców logistycznych ze względu na bezpośredni dostęp do autostrady A1 w kierunku zachodnim oraz dostępne obiekty przeładunkowe w ramach paneuropejskiego korytarza kolejowego łączącego Drezno i Norymbergę ze Stambułem.

Lokalizacja parku przy głównej obwodnicy Bukaresztu i bliskość do centrum tego miasta przyciąga najemców e-handlowych, w szczególności sieć detaliczną e-Mag oraz firmy wielonarodowe, takie jak Carrefour, Tibbett Logistics, Gebrüder Weis czy Interbrands.

Peter Becar, dyrektor zarządzający P3 na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział: _ Nabycie parków w pobliżu Łodzi i Warszawy wzmacnia naszą obecność w Polsce obok dotychczasowych parków w Poznaniu i Mszczonowie. Wraz z zakupionym najlepszym parkiem logistycznym w Rumunii, nabycie tych aktywów wzmacnia nasz portfel w Europie Środkowo-Wschodniej i uzupełnia ostatnie inwestycje. Dzięki nim możemy zaoferować klientom magazyny w formule kompletnej platformy paneuropejskiej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna, wielka inwestycja Panattoni w Polsce Deweloper tworzy centrum logistyczne w Wielkopolsce - Panattoni Park Poznań IV, pod które zakupione zostało 18 ha gruntu.
Niebawem powstanie polski kosmodrom Dzięki niemu w najbliższych latach powstanie około 720 miejsc pracy dla naukowców - podał resort infrastruktury.
business news
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)