Notowania

Przejdź na
p.r.e.s.c.o.
23.05.2013 15:42

P.R.E.S.C.O. rozpoczyna ekspansję na zagraniczne rynki

- Zważywszy na rosnącą popularność kredytów konsumenckich w tym kraju, można mówić o dużym potencjale ich rynku obrotu długami - mówi wiceprezes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Wojciech Andrzejewski, </br>wiceprezes zarządu P.R.E.S.C.O.

Jeszcze w tym roku P.R.E.S.C.O. wejdzie na rynek rosyjski, gdzie zamierza zainwestować około 10 mln zł, przekonuje wiceprezes zarządu, Wojciech Andrzejewski. Ekspansją zajmie się należąca do grupy spółka Presco Investments.

- _ Rynek obrotu wierzytelnościami w Rosji jest na etapie rozwoju, na jakim polski rynek znajdował się 5-6 lat temu. Zgodnie z danymi rosyjskiego banku centralnego wartość przeterminowanych kredytów i pożyczek na koniec I kwartału 2013 r. wyniosła w tym kraju około 34 mld zł, tymczasem w Polsce – rynku już relatywnie nasyconym – było to blisko 40 mld zł - _mówi Wojciech Andrzejewski, wiceprezes zarządu P.R.E.S.C.O.

_ - Zważywszy na rosnącą popularność kredytów konsumenckich w Rosji, tworzące się dopiero zasady współpracy wierzycieli pierwotnych z firmami inwestującymi w wierzytelności oraz wielkość tego kraju, można mówić o dużym potencjale rosyjskiego rynku obrotu długami. Widzimy więc możliwość wykorzystania przewag konkurencyjnych w Rosji. W przyszłości zaś doświadczenia zdobyte na tym rynku posłużą do przygotowania modelu rozwoju w kolejnych krajach wschodniej i zachodniej Europy _ – wyjaśnia decyzję firmy Andrzejewski. Przedstawiciele przedsiębiorstwa nie udzielają jednak na razie informacji, jakie to będą rynki. Dalszy rozwój firmy zależy bowiem od wyników rocznego pilotażu, jaki zostanie przeprowadzony w Rosji.

Początkowo obsługa wierzytelności w tym kraju będzie prowadzona we współpracy z lokalnym serwiserem. Po pilotażu firma zamierza samodzielnie prowadzić działalność w tym kraju lub przejąć jednego z tamtejszych windykatorów.

Inwestycje dokonywane w ramach strategii rozwoju firmy na lata 2013-2016 będą finansowane ze środków własnych i z wpływów z emisji obligacji. P.R.E.S.C.O. dysponuje pulą 80 mln zł możliwych do pozyskania w ramach otwartego Programu Emisji Obligacji. Spółka nie wyklucza również nowych emisji akcji pod swoje projekty inwestycyjne, np. przejęcia.

Notowania spółki w minionym miesiącu

P.R.E.S.C.O. działa na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce, specjalizuje się w nabywaniu pakietów wierzytelności, które przez ich pierwotnych właścicieli zostały uznane za trudne do odzyskania, a następnie dochodzeniu ich zapłaty na własny rachunek.

Od lipca 2011 r. P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW, a od kwietnia 2012 r. jej obligacje znajdują się w obrocie na Catalyst.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: p.r.e.s.c.o., business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz