Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
24.12.2015 13:55

Paczkomaty na żywność. Rafał Brzoska ma partnerów wśród największych sklepów w kraju

Dla jednego z największych sklepów w kraju od nowa stawiać ma sieć maszyn. Start najprawdopodobniej w I kwartale 2016 roku. Kto jest tą tajemniczą siecią?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer/materiały prasowe)

Rafał Brzoska szykuje się do startu z paczkomatami na żywność. Dla jednego z największych sklepów w kraju od nowa stawiać ma sieć maszyn. Start najprawdopodobniej w I kwartale 2016 roku.

Charyzmatyczny menedżer nie będzie jednak pierwszy na polskim rynku z paczkomatami z żywnością - w taki sprzęt zainwestowała już Alma. Właściciel spółek Integer i InPost w rozmowie z money.pl przekonuje, że to nie są dla niego godni rywale.

- To są projekty na wczesnym etapie rozwoju. Mówimy o pięciu urządzeniach rozstawionych w jednym mieście. To nie jest nawet pilotaż - mówi Rafał Brzoska o konkurencji ze strony maszyn Almy i współpracującej z nią firmy Coolomat, która pod koniec grudnia zaczęły świadczyć usługi na zasadzie click&collect (zamawiasz przez internet, odbierasz zakupy w specjalnym urządzeniu). Jak dodał, gdy jego firma startowała z paczkomatami to pilotaż dotyczył 150 maszyn.

Brzoska stwierdził też, że nie udało się dotrzymać terminu startu z nową usługą przez Integera. Nowy termin to wiosna 2016 r. - koniec I kwartału, może kwiecień. Nie chciał ujawnić, ile wtedy maszyn pojawi się na ulicach, stwierdził jednak, że będzie to stanowczo więcej niż pięć.

- Nie mówimy o uruchomieniu projektu pokazującego, że ten czy inny sprzedawca ma taki kanał dostaw - tłumaczył. Dodał, że kompleksowa usługa paczkomatów na żywność to minimum 500 maszyn.

Wyjaśnił, że start usługi w Integerze przewiduje współpracę z dwoma sklepami, z czego jeden ma już obecnie swój kanał sprzedaży internetowej. Drugi ma być nowym graczem. Pytany co to za sklepy Brzoska zaznaczał:

- Zawsze pracujemy z największymi. Jeden z nich jest z top 5 największych sklepów w Polsce. Więcej nie powiem - mówił Brzoska. Przypomnijmy, że najwyższe obroty osiągają w ostatnim czasie: Biedronka, Eurocash, Lidl, Tesco i Carrefour. Z nich sklepy internetowe ma Tesco, ostatnio uruchomił go Carrefour, natomiast Eurocash zainwestował we Frisco.pl.

Tagi: business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz