Notowania

itg
30.08.2013 11:15

Paczkomaty InPosta zaleją Europę?

W samym 2013 roku poza Polską rozstawionych zostanie kolejnych 2000 maszyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

Dostawca usług pocztowych Integer.pl ze swoimi paczkomatami coraz mocniej wychodzi poza granice kraju. Ma już ich tam ponad 700. - _ Jeszcze w tym roku pozyskamy około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia _ - zapowiada Rafał Brzoska (na zdjęciu), prezes Integer.pl. Duża skala inwestycji odbija się jednak na wynikach spółki. W pierwszym półroczu tego roku zysk operacyjny spadł rok do roku o 82 procent.

Integer.pl zwiększył w pierwszym półroczu 2013 roku swoje przychody o 17 procent, do 154 mln zł, ale jednocześnie spółka zanotowała mocne spadki zysków. Na podstawowej działalności operacyjnej spółka zarobiła zaledwie 9,4 mln zł. To o 82 procent mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wpływ na to miały znaczne koszty inwestycji za granicą. Według szacunków samej spółki, żeby działalność w danym kraju zaczęła przynosić korzyści musi minąć około 12 miesięcy.

źródło: Integer.pl

Wyższe przychody grupa zawdzięcza wzmożonej sprzedaży paczkomatów oraz usług pocztowych i paczkomatowych spółki zależnej InPost. Integer zapowiada dalszy rozwój projektu. Do końca roku ma przeznaczyć na to około 65 mln zł, a niemal czteroletni projekt zakładający rozwój za granicą wyceniany jest na 300 mln euro.

_ - Naszą sieć uruchomiliśmy już na Słowacji, w Czechach i Wielkiej Brytanii. Na Wyspach do końca kwietnia 2014 roku stanie 2000 Paczkomatów. Prowadzimy także równolegle działania w 15 nowych krajach i jeszcze w tym roku pozyskamy około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Intensywnie przygotowujemy się również do wejścia na największe światowe rynki w Chinach i USA - _mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Liczba paczkomatów na koniec pierwszego półrocza 2013 roku
kraj liczba kraj liczba
Polska 780 Słowacja 50
Wielka Brytania 250 Ukraina 20
Rosja 220 Holandia 3
Czechy 100 Finlandia 2
Hiszpania 70 SUMA 1495

źródło: Integer.pl

Strategiczne inwestycje realizowane na międzynarodowych rynkach mają sprawić, że przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

_ - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że efekty tych działań widoczne będą dopiero za jakiś czas. Zależy nam na maksymalnym przyspieszeniu zagranicznej ofensywy w obliczu bardzo wysokiej dynamiki światowego e-handlu. Rynek e-commerce na świecie odnotował średnioroczny wzrost na poziomie 18 procent w ostatnich 3 latach - _dodaje prezes.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyższa rekomendacja dla Integera od Wood & Company Wood & Company podwyższa cenę docelową Integera do 353 zł, podtrzymuje "kupuj"
Integer przejmuje kontrolę nad dwiema spółkami Integer.pl złożył do UOKiK wnioski dot. przejęcia Polskiej Grupy Pocztowej i Inforsys.
Integer.pl wchodzi na Ukrainę Grupa Integer.pl rozlokuje w marcu 20 paczkomatów easyPack w Kijowie. Docelowo na Ukrainie rozlokowanych może być około 250 urządzeń.
Tagi: itg, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz