Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paczkomaty we Włoszech. Ile Integer wyda na kolejne inwestycje?

0
Podziel się:

Środki przeznaczone na rozwój sieci paczkomatów były jedną z przyczyn obniżenia zysku netto spółki o 80 procent.

Rafał Brzoska, prezes Integer S.A.
Rafał Brzoska, prezes Integer S.A. (Integer.pl)

Integer podpisał porozumienie z TNT Expres Italy. Firma będzie współpracowała z polską spółką przy obsłudze paczkomatów InPost, których do połowy tego roku we Włoszech ma być 400. Agresywne działania inwestycyjne przyczyniły się do obniżenia zysków Integera, które w 2013 roku spadły o 80 procent w stosunku do roku wcześniejszego.

Współpraca z TNT Express jest kontynuacją ekspansji paczkomatów InPost na Półwyspie Apenińskim. W połowie lutego sfinalizowano porozumienie z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. E-Price i SaldiPrivati, sklepy internetowe z grupy Banzai, będą jako pierwsze we Włoszech oferować usługę odbioru zakupionych produktów w paczkomatach.

Dzięki rozwiązaniu klienci nie będą musieli czekać na swoje przesyłki. Z badań firmy InPost wynika, że 58 procent przesyłek jest odbieranych z paczkomatów InPost poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych.

_ - Dostrzegamy ogromne perspektywy, jakie stoją przed e-handlem we Włoszech. Docelowo chcemy uruchomić na włoskim rynku 1000 paczkomatów _ - powiedział Rafał Brzoska, prezes Integera.

Spółka obecnie poszukuje lokalizacji dla 6000 urządzeń. W najbliższych latach mają się one pojawić w Azji oraz w obu amerykach. Na inwestycje Integer chce przeznaczyć nawet miliard euro.

Działania inwestycyjne wpłynęły na wyniki finansowe spółki za zeszły rok. W 2013 roku zysk wyniósł 8,63 mln złotych. Rok wcześniej było to 47,19 mln złotych, co daje spadek o 82 procent. Integer wyjaśnia, że jest to wynikiem nakładów poniesionych na rozwój sieci paczkomatów. Zarząd spółki jest jednak przekonany, że dwucyfrowy wzrost e-commerce na całym świecie stanowi uzasadnienie prowadzonych działań, mających na celu rozwoju firmy na rynku krajowym i za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)