Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
panattoni
09.09.2014 16:16

Panattoni Europe rozszerza plany inwestycyjne

Wartość inwestycji wzrośnie do 350 mln euro. Głównie będą to obiekty budowane w Polsce, Czechach i Słowacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(panattoni.pl)

Przyjęty niedawno przez Panattoni Europe plan inwestycyjny na rynek niemiecki o wartości 200 mln euro został poszerzony o kolejną transzę. Jest nią 150 mln euro, których przeznaczeniem są realizacje nowych obiektów w Polsce, Czechach, Słowacji, a także selektywnie w innych krajach w regionie.

Na zdjęciu Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe.

Plan ten może zostać rozszerzony o kolejne transze, jeżeli rynek utrzyma swoją aktualną dynamikę i równowagę między podażą a popytem.

Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe przypomina, że _ Panattoni jest liderem rynku obiektów logistycznych w Polsce i konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w Czechach i Niemczech wykorzystując fakt, iż środek ciężkości logistycznej Europy jest i pozostanie w tej części kontynentu. Popyt na nowoczesne obiekty logistyczne jest wzmacniany błyskawicznym rozwojem rynku e-commerce, ciągłą racjonalizacją łańcucha dostaw i ogólnie poprawiającą się sytuacją ekonomiczną w Europie. Przenoszenie procesów produkcyjnych z Europy Zachodniej do Europy środkowej, głownie do Polski, Czech, Słowacji jest dodatkowym czynnikiem utrzymującym te rynki w bardzo dobrej kondycji _.

Rok 2014 będzie rekordowym dla Panattoni w Polsce, w Czechach i w Niemczech, w których łącznie w trakcie budowy jest 409 971 mkw, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon.

W Polsce firma realizuje aktualnie 374 000 mkw nowoczesnej powierzeni logistycznej co pozwala umocnić jej pozycje zdecydowanego lidera na tym rynku. Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki pierwszego półrocza br. kiedy firma dostarczyła na rynek 108 000 mkw (m in. 50 000 mkw dla Castorama Polska czy 33 600 mkw dla Polaris) tj. ponad dwukrotnie więcej niż drugi w klasyfikacji deweloper.

Panattoni Europe jako jedyny deweloper jest obecny we wszystkich segmentach rynku - od niewielkich budynków o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych do ponad 120 000 mkw centrów logistycznych typu Amazon.

Obiekty oferowane przez Panattoni są wynajmowane lub nabywane przez użytkowników i mogą służyć do różnorodnej działalności - od tradycyjnej magazynowej do specyficznej, _ na miarę _, także produkcyjnej. Firma zarządza obecnie portfelem nieruchomości logistycznych o powierzchni 1 700 000 mkw, a próg 2 000 000 mkw zostanie przekroczony w najbliższych miesiącach.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna, wielka inwestycja Panattoni w Polsce Deweloper tworzy centrum logistyczne w Wielkopolsce - Panattoni Park Poznań IV, pod które zakupione zostało 18 ha gruntu.
Kolejna, wielka inwestycja pod Wrocławiem Pierwszy budynek w ramach Panattoni Park Wrocław III będzie liczył około 20 000 m kw.
Tagi: panattoni, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, inwestycje, czołówki, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz