Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Panattoni ruszył z dwoma wielkimi inwestycjami

0
Podziel się:

Firma buduje magazyny w Bremie i jednocześnie rozpoczęła rozbudowę Park Łódź East.

Panattoni ruszył z dwoma wielkimi inwestycjami
(panattoni.pl)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce ruszył z kolejnymi, wielkimi inwestycjami. Rozbudowuje Park Łódź East i jednocześnie realizuje nowy obiekt magazynowy w Bremie dla najemcy z branży logistycznej, BLG.

Na zdjęciu Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni na Europę.

Panattoni Europe rozbudowuje Park Łódź East. Realizowane 24 tys. m² to powierzchnia przeznaczona na wynajem zróżnicowanym klientom. Po zakończeniu jej budowy, ten nowoczesny kompleks będzie liczyć aż 187 tys. m².

Kolejne 24 tys. m² dołącza do aktualnie budujących się 265 tys. m² powierzchni magazynowo-przemysłowej przez Panattoni w Polsce. Łączna wartość obiektów w realizacji to ponad 187 milionów euro. Polska Centralna jest atrakcyjnym terenem dla najemców powierzchni magazynowych i produkcyjnych ze względu na swoje położenie i dobrą infrastrukturę transportową.

Co więcej, przewiduje się, że okolice Łodzi będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem najemców związku z budową odcinka autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem. Wykorzystując ten trend Panattoni Europe zwiększa powierzchnię magazynową Parku Łódź East o 24 tys. m².

Panattoni Park Łódź East jest jednym z czterech parków dewelopera w obszarze Polski Centralnej, pozostałe to: Panattoni Business Center Łódź, Panattoni Park Łódź South i Panattoni Park Stryków. Park Łódź East jest nowoczesnym kompleksem dystrybucyjnym, oferującym szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania, logistyki i dystrybucji oraz produkcji. Składa się obecnie z czterech budynków o łącznej powierzchni 163 tys. m², zaś docelowo obejmie obszar 187 tys. m². Park znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie węzła _ Łódź Wschód _ autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn), zaledwie 10 km od centrum miasta.

Warto dodać, że Panattoni Park Łódź East otrzymał nagrodę Prime Property Prize województwa łódzkiego za szeroki wachlarz rozwiązań w ramach magazynowania, logistyki i dystrybucji oraz za znaczenie i funkcję, którą spełnia dla rynku nieruchomości komercyjnych w regionie. Obiekt został również wyróżniony przez jury konkursu CIJ Awards 2103, które przyznało nagrodę _ Przemysłowej Inwestycji Roku _.

Panattoni buduje dla BLG w Bremie

Panattoni Europe realizuje nowy obiekt magazynowy w Bremie dla najemcy z branży logistycznej, BLG. Obiekt powstaje na terenie bremeńskiego centrum ruchu towarowego (GVZ), największego ośrodka tego typu w Niemczech.

Zaplanowany na koniec 2014 r. nowoczesny obiekt będzie obejmował ok. 27 tys. m² powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 1,6 tys. m² powierzchni socjalno-biurowej. W transakcji pośredniczyła agencja Logivest GmbH z Monachium. To już druga inwestycja Panattoni w Bremie na przestrzeni ostatnich dwóch lat, pierwszą był obiekt o powierzchni 30 tys. m² zrealizowany przez dewelopera dla Lear Corporation.

Decydując się na rozszerzenie istniejącej działalności w Bremie, firma BLG Automotive zwiększa swoją obecność w regionie, gdzie już teraz zarządza powierzchnią logistyczną rzędu 300 tys. m² . _ Cieszymy się ze zwiększenia naszych zasobów w Bremie. Nowy obiekt pomoże nam zaspokoić popyt ze strony zarówno obecnych jak i nowych klientów _, powiedział Frank Sturm, Dyrektor Generalny BLG Automotive GmbH & Co. KG.

_ - Z radością wspieramy firmę BLG w realizacji jej zapotrzebowania na powierzchnię przemysłową w Bremie. Aktywność deweloperska w tym regionie w ostatnim czasie uwypukla znaczenie Bremy dla logistyki, dlatego cieszy nas możliwość rozszerzenia naszej działalności biznesowej w regionie _ - powiedział Felix Zilling, Dyrektor Zarządzający Panattoni na Europę Północną.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje ponad 343 tys. m² nowej powierzchni w Niemczech, Polsce i Czechach, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon o łącznej powierzchni ponad 200 tys. m². Od początku tego roku deweloper oddał do użytku powierzchnię dla Castoramy Polska (50 tys. m² ), obiekt BTS dla Polaris (33 tys. m² ), a także kolejny BTS w Kutnie dla światowej sławy producenta płatków śniadaniowych.

Od 2005 r., tzn. od początku obecności Panattoni w Europie Środkowej, deweloper zrealizował ponad 2 miliony metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W roku 2013 Panattoni Europe dostarczył najwięcej spośród wszystkich deweloperów powierzchni przemysłowo-magazynowej - aż 90 tys. m² , a także posiadał najwięcej powierzchni w budowie - 317 tys. m² z 713,5 tys. m² w budowie na całym rynku.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)