Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pancerny transport PKP Cargo dojechał do celu

0
Podziel się:

Spółka przewiozła dotychczas 49 sztuk Leopardów dla Wojska Polskiego.

Pancerny transport PKP Cargo dojechał do celu
(www.pkp-cargo.pl)
bEISekfF

PKP Cargo zrealizowało kolejny transport czołgów dla Wojska Polskiego. 25 maszyn typu Leopard 2A5 w dwóch partiach trafiło do 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Czołgi transportowane były z Niemiec.

Na zdjęciu Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo.

W piątkowy poranek, 6 czerwca na rampę kolejową żagańskiej jednostki wjechała lokomotywa spalinowa PKP Cargo typu SU46-032 wraz z wagonami typu Slmmps oraz wagonem pasażerskim dostarczając ostatnie, zaplanowane na to półrocze kilkadziesiąt czołgów.

bEISekfH

Maszyny zostały przetransportowane z niemieckich stacji Bad Salzungen (Immelborn) oraz Munster Ötzle przez przejście graniczne Zasieki/Forst do Polski.

Przewóz Leopardów dla Wojska Polskiego jest traktowany na zasadach przewozu specjalnego. Przesyłka wymaga uzyskania m.in. zgód zarządców infrastruktury na przejazd pociągu z przesyłką nadzwyczajną, wykorzystania pilota wspomagającego wjazd na bocznicę oraz użycia lokomotyw trakcji spalinowej.

Oprócz czołgów do jednostki trafi także sprzęt wsparcia i zabezpieczenia. Będą to m.in. wozy zabezpieczenia technicznego oraz pojazdy ciężarowe. Dodatkowo dostarczone zostanie specjalistyczne wyposażenie techniczne oraz laserowe symulatory strzelań typu Agdus. PKP Cargo przewiozło dotychczas 49 sztuk Leopardów dla Wojska Polskiego.

PKP Cargo Logistics jest największym kolejowym przewoźnikiem towarów w Polsce i drugim największym operatorem w Unii Europejskiej. Powstała w 2001 r. W zakresie usług logistycznych wykorzystuje transport lądowy (kolejowy i samochodowy) oraz morski (promowy).

bEISekfN

Posiada największą flotę kolejowego taboru towarowego w Polsce. Dziennie przewoźnik uruchamia średnio 1 tys. pociągów i obsługuje ok. 10 tys. klientów. Świadczy samodzielne przewozy towarowe na terenie Słowacji, Czech, Niemiec, Austrii, Belgii, Holandii i na Węgrzech.

W skład Grupy PKP Cargo wchodzą spółki zależne, m.in. Cargosped (odpowiedzialna za przewozy intermodalne) oraz PS Trade Trans (krajowa i międzynarodowa spedycja kolejowa). W 2013 roku Grupa PKP Cargo osiągnęła 4,8 mld zł przychodów i 65mln zł zysku netto, przewożąc 114 mln ton ładunków. 30 października 2013 roku PKP Cargo zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, stając się pierwszym kolejowym przewoźnikiem towarowym w UE notowanym na giełdzie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEISekgi
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)