Notowania

damien perillat
27.03.2015 08:32

PayPal zapłaci 7,7 milionów dolarów za łamanie sankcji

Firma przyznała w oficjalnym oświadczeniu, że jej system monitorowania działał z opóźnieniem i przez to niektóre kontrowersyjne płatności zostały zrealizowane.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka PayPal zajmująca się elektronicznymi płatnościami zapłaci karę za łamanie amerykańskich sankcji. Firma miała dopuścić do transakcji z kontrahentami z takich krajów jak Iran, Kuba czy Sudan.

Kalifornijska firma PayPal nie zaprzecza, że jest winna,ale też tego nie potwierdza. Pozasądowa ugoda przewiduje, że spółka zapłaci amerykańskiemu rządowi 7,7 miliona dolarów.

Firma przyznała w oficjalnym oświadczeniu, że jej system monitorowania działał z opóźnieniem i przez to niektóre kontrowersyjne płatności w latach 2009-2013 zostały zrealizowane.

Takich transakcji było około pięciuset; były one warte prawie 44 tysiące dolarów.

Wiele z nich dotyczyło mężczyzny z Turcji, Kursada Zafera Cire, który według Białego Domu, zajmuje się rozprzestrzenieniem broni masowego rażenia.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/m324078.jpg ) ] (http://www.biztok.pl/gospodarka/putin-ostrzega-oligarchow-wracajcie-z-pieniedzmi-bo-nie-bedziecie-mogli-ich-uzyc_a20671#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin do oligarchów: "Wracajcie z pieniędzmi" Na spotkaniu z rosyjskimi miliarderami i liderami biznesu Władimir Putin zalecał pośpiech ze ściąganiem kapitału do Rosji. Sugerował, że środki finansowe znajdujące się w innych państwach mogą zostać zamrożone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m319263.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poroszenko-domaga-sie-zaostrzenia-sankcji,15,0,1736719.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Żąda odebrania Rosji praw do Mundialu Przed wizytą w Berlinie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zarzucił Moskwie łamanie porozumień z Mińska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/m332835.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/sankcje-wobec-rosji-separatysci-i-rosyjski,159,0,1733791.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA zaostrzą sankcje. Rosyjski bank na liście USA zaostrzają sankcje wobec Rosji. To odpowiedź na dalsze naruszenia porozumień o zawieszeniu broni na Ukrainie.
Tagi: damien perillat, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz