Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

PayPal zarobił w 2013 roku 1,5 mld dolarów

0
Podziel się:

Rynek jest na tyle atrakcyjny, że banki i sieci komórkowe prześcigają się w pomysłach. Płatności mobilne zamierza wprowadzić też Biedronka.

Na zdj. David Marcus, prezes PayPal
Na zdj. David Marcus, prezes PayPal (Mat. pras. PayPal)
bEJVcnWt

Rynek płatności mobilnych może już niedługo wstrząsnąć tradycyjnymi bankami. - _ Uwagę przyciągają strategie firm takich jak Google, Apple czy PayPal - _przyznaje Emil Witan, Dyrektor Centrum Rozwoju Bankowości Elektronicznej Deutsche Bank PBC. Nic w tym dziwnego, skoro jeden z liderów na tym rynku odnotował właśnie 1,5 mld dolarów zysku, tylko za pierwszy kwartał 2013 roku. To wzrost o około 20 procent.

Wartość wszystkich transakcji, jakie zostały przeprowadzone w systemie PayPal wyniosła w tym okresie ponad 41 miliardów dolarów. Jest to wzrost o 22 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2012. Analitycy Deutsche Banku w najnowszym raporcie _ The future of (mobile) payments, _ segment ten jest obecnie w krytycznym momencie. Prawdopodobne jest to, że w krótkim terminie może się gwałtownie rozwinąć, jak i to, że rozwiązania płatności mobilnych nie przyjmą się jeszcze przez kilka lat.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/137/m155273.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/platnosci;mobilne;wyzwaniem;dla;bankow;oto;ich;reakcja,67,0,1275203.html) *Tak banki zareagują na rewolucję w branży * Eksperci wymieniają cztery możliwe scenariusze. Najbliższy rok może okazać się przełomowy, głównie ze względu na coraz większą popularność smartfonów i tabletów. _ Możliwe, że w kolejnych latach pojawi się Google Bank _ albo _ Apple Bank . Nie wiadomo również jak w nowej sytuacji zachowają się operatorzy kart kredytowych. Rynek płatności zmienił się w ciągu ostatniej dekady, ale wydaje się, że jeszcze głębsza transformacja dopiero przed nami _ - czytamy w raporcie.

bEJVcnWv

Analitycy zwracają uwagę, że nieustannie rośnie liczba transakcji mobilnych. Na całym świecie, ich liczba w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła się o 6,7 procent. Tylko PayPal odnotował w pierwszym kwartale 2013 roku ponad 7,5 miliona takich transakcji oraz 5 mln nowych użytkowników. - _ Obecnie posiadamy ponad 128 milionów aktywnych kont na całym świecie _ - mówi David Marcus, prezes PayPal.

W Polsce potencjał tego rynku szacowany jest na 400 tysięcy użytkowników. Powoli zaczynają dostrzegać to banki. Płatności mobilne oferuje już m.in. PKO BP, mBank, czy Getin Noble Bank. Swoje rozwiązania oparły one na współpracy z T-Mobile i Orange. Na razie jednak z ich rozwiązań korzysta łącznie niewiele ponad 30 tysięcy Polaków.

Mobilną rewolucję szykuje również Biedronka. Portugalska sieć supermarketów zamierza zamiast płatności kartą wprowadzić właśnie płatności mobilne. Aby móc dokonać takiej transakcji trzeba będzie jednak posiadać konto w banku BZ WBK.

Jest o co walczyć, ponieważ szacuje się, że łączna liczba transakcji elektronicznych na świecie przekroczy w tym roku 30 miliardów, wynika z informacji firmy doradczej Capgemini. Na razie, co prawda większość z nich będzie obsługiwana przez banki, ale zdecydowanie wzrosną udziały w rynku alternatywnych operatorów płatności. Według prognoz DB firmy typu PayU, EasyPay czy Payeleven obsłużą w tym roku od 3 do 4 miliardów transakcji.

bEJVcnWB
Czytaj więcej w Money.pl
Deutsche Bank Polska i PBC staną się jednym bankiem Połączenie pozwoli na szybszy rozwój - zapowiada szef rady nadzorczej.
Sojusz właściciela Biedronki z gigantem Chodzi o zniżki jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach Jeronimo Martins oraz na stacjach paliwowego koncernu.
Tego Polacy szukają w sklepach za granicą Okazuje się, że głównym powodem jest niedostępność niektórych marek na naszym rynku.
bEJVcnWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)