Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pcc rokita
29.08.2013 09:40

PCC Rokita podaje wyniki i zapowiada emisję obligacji

Spółka chemiczna jest już notowana na rynku Catalyst.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PCC Rokita)

O prawie 35 procent wzrósł w pierwszym półroczu 2013 roku zysk operacyjny spółki chemicznej PCC Rokita. Jej obligacje są notowane na rynku Catalyst.

Według podanych przez firmę informacji jej skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł w pierwszym półroczu 46,3 miliona złotych, co oznacza wzrost o 34,7 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

W pierwszym półroczu przychody spółki wyniosły 591,5 miliona złotych, co stanowi wzrost o 15,9 procent r/r.

_ - Po raz kolejny udało nam się wypracować bardzo dobre wyniki finansowe. Wzrost przychodów i zysków wypracowany jest głównie przez kompleks chlorowy, w którym udało się osiągnąć wyższe ceny sprzedaży wytwarzanych produktów. W kompleksie Rokopole natomiast zwiększyliśmy znacząco wolumen sprzedaży - _mówi Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita (na zdjęciu). - _ Nasza strategia zakładająca koncentrację na produktach specjalistycznych oraz rozbudowę mocy produkcyjnych sprawdza się - _ dodaje.

Grupa PCC Rokita jest obecna na rynku obligacji korporacyjnych Catalyst. Do tej pory przeprowadziła pięć emisji papierów dłużnych i planuje kolejne. - _ Chcemy być stale obecni na rynku długu. Niewykluczone, że kolejny Program Emisji Obligacji rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Prospekt emisyjny trafił już do KNF. Chciałbym, aby zakup obligacji PCC Rokita w kolejnych emisjach był jeszcze bardziej atrakcyjny i wygodny dla inwestorów _ - deklaruje Rafał Zdon.

Tagi: pcc rokita, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz