Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pcc rokita
28.04.2014 06:00

PCC Rokita wyda ponad 400 mln zł na inwestycje

Spółka chemiczna chce w czerwcu zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PCC Rokita)
Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita

- _ Plan inwestycyjny na najbliższe trzy lata najprawdopodobniej przekroczy 400 milionów złotych _ - zapowiada Rafał Zdon, wiceprezes spółki chemicznej PCC Rokita, która niedługo ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Jak mówi Rafał Zdon dla Money.pl najważniejszym obszarem, na którym skupią się inwestycje spółki, będzie segment polioli. - _ Planowane są dwie nowe linie produkcyjne do wytwarzania polioli cukrowych oraz poliestrowych, które uzupełnią nasze portfolio produktów _ - opisuje wiceprezes PCC Rokita.

Spółka chemiczna PCC Rokita do tej pory była bardzo aktywna na rynku obligacji korporacyjnych Catalyst. Już w czerwcu zamierza przeprowadzić emisję akcji i obecnie czeka na akceptację prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W 2013 roku grupa PCC Rokita miała przychody na poziomie 1,1 miliarda złotych. Zysk operacyjny wyniósł 77,2 miliona złotych, a zysk z działalności kontynuowanej 58,3 miliona złotych. Od 2006 roku PCC Rokita wypłaca cały zysk w formie dywidendy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pcc rokita, business news, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, zarządzanie, z rynku, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz