Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PCC Rokita zapowiada debiut na GPW

0
Podziel się:

Prospekt emisyjny został złożony 27 lutego do Komisji Nadzoru Finansowego.

Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita
Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita (PCC Rokita)
bFfDFGZN

Spółka z branży chemicznej jeszcze w tym roku zamierza zadebiutować na głównym rynku polskiej giełdy. W ciągu trzech lat PCC Rokita chce zainwestować 50 milionów w zwiększenie mocy produkcyjnych. Szansę dla swoich produktów firma widzi w branży meblowej.

W 2014 roku PCC Rokita planuje przeprowadzić publiczną ofertę akcji i wprowadzić je do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt emisyjny został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego 27 lutego 2014 roku. Decyzja jest związana z planami rozwoju grupy kapitałowej. Długoterminowa strategia biznesowa PCC Rokita zakłada m.in. rozwój segmentu polioli i systemów poliuretanowych. Spółka zamierza skoncentrować się na rozwoju produktów specjalistycznych przy jednoczesnym zmniejszaniu udziału w portfelu produktów standardowych.

_ - W ciągu najbliższych trzech lat chcemy zainwestować w biznes poliuretanowy około 50 mln złotych. Dzięki tym środkom zamierzamy zwiększyć moce produkcyjne grupy kapitałowej z około 30 procent w przypadku polioli i 150 procent w przypadku systemów poliuretanowych. Nowe systemy poliuretanowe będziemy dostarczali przede wszystkim dla branży meblarskie oraz budowlanej, w tym w szczególności do zastosowania w izolacjach termicznych. Umocnimy dzięki temu naszą pozycję w krajach o rozwiniętym przemyśle meblarskim (m.in. Polska, Niemcy, Włochy) oraz będziemy rozwijali sprzedaży poza Europą (głównie w Turcji i Azji Południowo-Wschodniej) _ - wyjaśnia Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita.

bFfDFGZP

Spółka PCC Rokita od 2011 roku jest aktywna na rynku kapitałowym. Od trzech lat przeprowadza publiczne emisje obligacji. Cieszące się zainteresowaniem inwestorów indywidualnych obligacje są wprowadzane do obrotu na rynku Catalyst. W styczniu 2014 roku opublikowany został prospekt emisyjny drugiego programu emisji obligacji, który będzie realizowany w kolejnych miesiącach roku.

W przypadku debiutu na GPW spółka znalazłaby się wśród takich graczy z branży chemicznej jak Synthos, Ciech czy Grupa Azoty.

Przychody grupy PCC Rokita w 2013 roku wyniosły 1,101 mld złotych, co stanowi o 4,2 procent więcej niż w roku poprzednim. Grupa wypracowała zysk brutto ze sprzedaży na poziomie 198,4 mln zł (wzrost o 15,2 procent rok do roku), a zysk z działalności operacyjnej 77,2 mln zł. Zysk netto z działalności kontynuowanej grupy wyniósł 58,3 mln zł.

- _ Musieliśmy się zmierzyć ze wzrostem cen podstawowych surowców wykorzystywanych do produkcji głównych grup produktowych, co częściowo zrekompensowaliśmy wzrostem cen sprzedaży _ – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita. Marża brutto ze sprzedaży w 2013 roku wyniosła 18 procent.

bFfDFGZV

Czytaj więcej w Money.pl

bFfDFHaq
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)