Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PCC Rokita znów oferuje inwestorom obligacje

0
Podziel się:

Spółka chemiczna w czerwcu ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita
Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita (PCC Rokita)
bEJUBmaJ

DM BDM rozpoczął właśnie przyjmowanie zapisów na obligacje spółki chemicznej PCC Rokita. Firma w ciągu najbliższych tygodni powinna też zadebiutować na rynku akcji.

Obligacje są pięcioletnie, a ich oprocentowanie zostało ustalone na poziomie 5,5 procent w skali roku. Oferta ma tzw. charakter kaskadowy, co oznacza, że będą w niej sprzedawane papiery, które w podczas wcześniejszej emisji już zostały kupione przez inwestorów.

-_ Zeszłoroczna nowelizacja przepisów umożliwiła zastosowanie mechanizmu oferty kaskadowej i jako pierwsza spółka w Polsce postanowiliśmy ją wykorzystać właśnie _ _ do osiągnięcia tego celu _ - mówi Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita.

bEJUBmaL

Cena sprzedaży obligacji zależy od dnia, w którym składany jest zapis i uwzględnia wartość nominalną oraz odsetki należne na dzień przypadający w drugim dniu roboczym, następującym po dniu dokonania zapisu.

Spółka PCC Rokita w czerwcu chce również zadebiutować na warszawskiej giełdzie. W ten sposób zamierza pozyskać 56 milionów złotych. Zapisy dla inwestorów indywidualnych mają rozpocząć się 5 czerwca.

W 2013 roku grupa miała przychody na poziomie 1,1 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł 77,2 mln zł, a zysk z działalności kontynuowanej 58,3 mln zł. Od 2006 roku PCC Rokita wypłaca 100 proc. zysku w formie dywidendy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJUBmaR
bEJUBmbm
business news
manager
prosto z firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)