Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Peixin dziś debiutuje na GPW. Spółka zdradza plany

0
Podziel się:

Notowana od dzisiaj na warszawskiej giełdzie spółka Peixin International planuje emisję akcji w celu sfinansowania drugiego etapu planu inwestycyjnego.

Qiulin Xie, prezes Peixin
Qiulin Xie, prezes Peixin (PAP/EPA)
bEILdIjV

Notowana od dzisiaj na warszawskiej giełdzie spółka Peixin International planuje emisję akcji w celu sfinansowania drugiego etapu planu inwestycyjnego. Nie stanie się to jednak wcześniej niż w drugiej połowie 2014 roku - poinformowali przedstawiciele spółki, którą kieruje prezes Qiulin Xie.

_ - Zaczęliśmy już poszukiwania odpowiedniej działki na realizację drugiej fazy inwestycji. Myślę, że uda nam się dokonać zakupu do końca stycznia. Samą inwestycję spodziewam się rozpocząć w lutym _ - powiedziała dziennikarzom Hongyan Dai, dyrektor do spraw finansowych Peixin.

_ - Na nową działkę przeznaczymy środki zarówno z IPO, jak i zatrzymane zyski. Jednakże te środki nie wystarczą na budowę nowego zakładu. Dlatego planujemy przeprowadzić emisję akcji. Myślę, że stanie się to w drugiej połowie 2014 roku, choć wiele będzie zależało od sytuacji na rynku. Najpierw chcemy pokazać, że jesteśmy godni zaufania _ - dodała.

bEILdIjX

Całkowity koszt planu inwestycyjnego spółki to 547 mln juanów (około 70 mln euro). Pierwsza faza inwestycji, która zakończy się do końca 2013 roku będzie kosztowała spółkę 43 mln juanów. Drugi etap, który został zaplanowany do realizacji na okres od IV kwartału 2013 roku do II kwartału 2014 roku pochłonie 198 mln juanów. Ostatni, trzeci etap inwestycji, zgodnie z planami spółki ma się zakończyć w IV kwartale 2015 roku i pochłonie kwotę 306 mln juanów.

Plan inwestycyjny zakłada zwiększenie mocy produkcyjnych Peixin poprzez zakup gruntu, maszyn i budowę nowego zakładu. Dodatkowo spółka planuje utrzymać wysoki poziom nakładów na R&D._ - Każdego roku wydajemy znaczne środki na opracowywanie nowych produktów. Dokładna kwota zależy jednak od momentu w cyklu rozwoju produktu, dlatego rocznie może się to różnić _ - powiedział Kaida Xie, szef marketingu i sprzedaży Peixin._ - Drugi etap naszego planu inwestycyjnego zakłada znaczne nakłady na badania i rozwój _ - dodał.

Hongyan Dai poinformowała, że niższe od oczekiwanych wpływy z IPO nie wpłyną negatywnie na politykę dywidendową spółki._ - Niższe wpływy z IPO nie zakłócą realizacji naszej polityki dywidendowej. Obiecaliśmy inwestorom wypłatę i dotrzymamy tej obietnicy. Zależy nam na dobrych relacjach z rynkiem. Dodatkowo będziemy cztery razy do roku spotykać się z inwestorami, a raz do roku do Polski będzie przyjeżdżał prezes i założyciel spółki pan Qiulin Xie _ - powiedziała.

Debiut chińskiej spółki Peixin na rynku głównym GPW

  • fot: PAP/Paweł Supernak
  • fot: PAP/Paweł Supernak
  • fot: PAP/Paweł Supernak
  • fot: PAP/Paweł Supernak [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/debiut-chinskiej-spolki-peixin-na-rynku-glownym-gpw-g640386.html) _ - Zależy nam na tym, aby bardzo sumiennie podchodzić do realizacji naszych obietnic. Mam nadzieję, że krok po kroku uda nam się zbudować zaufanie do naszej spółki. Mamy ambicję być przykładem dla innych chińskich spółek, które zamierzają pozyskać kapitał na giełdzie w Warszawie _ - dodał Kaida Xie.
bEILdIkd

Zapytana o wyniki III kwartału 2013 roku, Hongyan Dai odpowiedziała: _ Trzeci kwartał był lepszy od naszych oczekiwań, więc wyniki za ten okres będą bardzo dobre i myślę, że usatysfakcjonują naszych inwestorów _. Dai powiedziała, że w ciągu najbliższych trzech lat spółka nie planuje przeprowadzać akwizycji.

_ - Oczywiście mamy plany akwizycyjne i widzimy kilka podmiotów, które byłyby ciekawe z naszego punktu widzenia. Jednak nie stanie się to z pewnością w ciągu najbliższych trzech lat. Teraz pragniemy skupić się na realizacji naszego planu inwestycyjnego _ - powiedziała.

Debiut Peixin na GPW. Zobacz dzisiejsze notowania spółki

bEILdIke

Peixin to chińska spółka zajmująca się produkcją maszyn i linii produkcyjnych do wytwarzania artykułów higienicznych, która w środę zadebiutowała na warszawskiej GPW. W 2012 r. Peixin miał 11,4 mln euro zysku netto wobec 8,2 mln euro rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 13,83 mln euro z 9,6 mln euro. Przychody zwiększyły się do 46,5 mln euro z 32,84 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: To pierwsza taka sytuacja w historii GPW Akcje chińskiej spółki Peixin wystartowały na ponad 10-procentowym plusie. Później wzrosty przyspieszyły.
To będzie pierwszy taki debiut w historii GPW Oferta publiczna Peixin objęła ostatecznie 1 mln akcji, w tym 200 tys. akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych.
Chiny otwierają strefę wolnego handlu Już 25 chińskich i zagranicznych przedsiębiorstw otrzymało pozwolenia na rejestrację działalności w pilotażowej strefie. Wśród nich amerykański Citibank i singapurski bank DBS.
bEILdIky
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)