Notowania

Przejdź na
pekaes
19.03.2014 11:27

Pekaes pokazuje dobre wyniki za zeszły rok

Firma wypracowała w zeszłym roku 11 mln zł zysku netto, co oznacza znaczną poprawę w stosunku do 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PEKAES)
Maciej Bachman, prezes Pekaes

Wtedy miała stratę netto na poziomie 13,4 mln zł._ - Miniony rok był dla Pekaes jednym z najlepszych okresów od wielu lat - _ przyznaje Maciej Bachman, prezes spółki.

W zeszłym roku firma zwiększyła również przychody ze sprzedaży. Wyniosły one 548,6 mln zł, czyli były większe o 25,3 mln zł w porównaniu do roku 2012. _ - To przede wszystkim efekt głębokiej restrukturyzacji, która objęła w znacznym stopniu dział handlowy i obsługę klienta _- tłumaczy dla Money.pl Maciej Bachman.

Firma poprawiła również wynik EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji). Wzrósł on o ponad 100 proc., z 7,5 mln zł w 2012 roku do 17,6 mln zł na koniec 2013 roku.

Ponadto wzrosła rentowność netto, która z -2,6 proc. w 2012 r. podniosła się do 2,0 proc. na koniec ubiegłego roku. Spadły też koszty operacyjne firmy, które w ciągu minionego roku zostały obniżone o prawie 30 proc.

Czy wobec dobrych wyników spółka wypłaci w tym roku dywidendę? _ - Zdecyduje o tym Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, ale z punktu widzenia zarządu nie ma przeciwwskazań, aby tak się stało - _ mówi dla Money.pl Maciej Bachman.

- _ Systematycznie poprawialiśmy wszystkie kluczowe parametry działalności. Dzięki temu Pekaes startował i wygrywał kluczowe przetargi w branży. Jesteśmy w pełni gotowi, aby w 2014 roku rozwijać w oparciu o nasze nowe aktywa, nowy model spółki logistyczno-intermodalnej - _ zaznacza Maciej Bachman.

W odpowiedzi dla Money.pl prezes spółki wyjaśnia, że w 2014 roku jednym z największych wyzwań stojących przed Pekaes jest integracja i wykorzystanie potencjału kupionych w ostatnich miesiącach spółek Spedcont i Chemikals. _ - W oparciu o ich intermodalne kompetencje i infrastrukturę będziemy wprowadzać nowe, wysokomarżowe usługi dla naszych obecnych i przyszłych klientów - _mówi Bachman. Dodaje, że spółka analizuje również możliwości kolejnych przejęć, które wzmocnią jej pozycję na rynku logistycznym.

Notowania Pekaes na GPW w ostatnich trzech miesiącach

Pekaes to największa firma w krajowym sektorze TSL (transport-spedycja-logistyka). Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2004 roku. Oferta Pekaes obejmuje usługi logistyki magazynowej, krajowej i międzynarodowej dystrybucji przesyłek drobnicowych, spedycji drogowej, lotniczej oraz morskiej. Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding S.A.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pekaes, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz