Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
22.07.2013 16:19

PEKAES S.A. z nowym dyrektorem operacyjnym

Nowy dyrektor będzie współodpowiedzialny za wdrożenie strategii rozwoju spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PEKAES)
Maciej Bachman

Przed firmą stoją znaczące wyzwania. Przy silnej konkurencji na rynku TSL musi walczyć o poprawę wyniku finansowego, który ostatnio znacząco spadł. W ocenie firmy, sytuacje może poprawić doświadczony manager z ponad 20-letnim stażem w logistyce, który objął właśnie stanowisko dyrektora operacyjnego PEKAES SA. -_ Jestem przekonany, że Dariusz Walczak będzie skutecznie realizował ambitne cele naszej organizacji _ - przekonuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Nowy dyrektor będzie współodpowiedzialny za wdrożenie strategii rozwoju spółki oraz zapewnienie najwyższego standardu wykonania usług, które firma oferuje swoim klientom. To jedno z kluczowych stanowisk w strukturze organizacyjnej spółki.

_ - PEKAES to silna i nowoczesna firma spełniająca międzynarodowe standardy w swojej branży. Jesteśmy nastawieni na znaczący rozwój na polskim rynku logistycznym. Aby tego dokonać potrzeba nam doświadczonych ludzi o najwyższych standardach pracy _- mówi Maciej Bachman.

Nowy dyrektor operacyjny PEKAES w latach 1993 - 2004 miał swój udział w rozwoju firmy Raben w Polsce, pełniąc kolejno funkcje menedżera logistyki, dyrektora logistyki i dyrektora rozwoju biznesu. Następnie zarządzał dystrybucją krajową i transportem międzynarodowym w Cadbury Wedel oraz procesami logistyki i obsługi klienta w regionie Cadbury Europa Środkowa. Jako dyrektor operacyjny MGL METRO GroupLogistics Polska współtworzył oraz zarządzał magazynowymi, platformowymi i transportowymi systemami dostaw scentralizowanych Grupy METRO.

PEKAES w 2012 roku zanotował ponad 0,5 mld zł przychodów, tym samym spadł on o16procent w porównaniu do 2011 r. Niższy niż w 2011 r. był także wynik EBITDA z działalności kontynuowanej i zaniechanej, który wyniósł 7,2 mln zł.

W minionym roku PEKAES sprzedał dwie spółki zależne: On Road Truck Services SA i EXPOLCO TRANSPED Sp. z o.o., jak również postawił w stan likwidacji spółkę zależną PEKAES TRANSPORT. Już w 2013 r., zgodnie z zapowiedziami, PEKAES sprzedał także spółkę zależną ATB TRUCK S.A.

Notowania akcji PEKAES S.A. w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Oferta PEKAES-u obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding S.A. oraz wiodące fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę.
Mają 40 milionów straty. Wyjdą z tego? Brytyjskie, tanie linie lotnicze Flybe są w tarapatach. Przewoźnik, który obsługuje także loty do Warszawy, odnotował w ciągu ostatnich 12 miesięcy ogromny wzrost strat.
Teraz powstanie 700 km nowych dróg? Rada Ministrów przyjęła listę inwestycji drogowych. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych.
Tagi: transport, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz