Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pekaes z nowym współpracownikiem na Wyspach

0
Podziel się:

Została nim brytyjska firma transportowa Knights of Old.

Marek Tkaczyk
Marek Tkaczyk (PEKAES)

Brytyjska firma transportowa Knights of Old będzie od teraz współpracowała ze spółką Pekaes przy realizowaniu zamówień w Wielkiej Brytanii. Chodzi o transport LTL, czyli taki, w którym nie wykorzystuje się całkowitej dopuszczalnej ładowności pojazdów.

Knights of Old jest współudziałowcem sieci Partnerlink, rozwożącej towary w Wielkiej Brytanii i Irlandii w czasie od jednej do dwóch dób (tak zwany serwis 24/48). W ramach Partnerlink działa dziś 17 wiodących firm logistycznych i transportowych z Wysp Brytyjskich.

-_ Knights of Old to jeden z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym. Współpraca pozwoli nam nie tylko świadczyć serwis 24/48 w Wielkiej Brytanii, ale da także nową możliwość dotarcia z usługami do Irlandii _- komentuje Marek Tkaczyk, dyrektor sieci drobnicowej międzynarodowej w polskiej spółce.

To może być dobra informacja dla Pekaes, bo spółka sukcesywnie wychodzi z kłopotów finansowych. Strata netto firmy na koniec 2012 roku wyniosła prawie 14 milionów złotych, podczas gdy rok wcześniej było to ponad 47 milionów. W pierwszym kwartale tego roku zanotowała stratę prawie 1,6 miliona złotych wobec niemal 3 milionów w analogicznym okresie 2012 roku. Ma to odzwierciedlenie w dobrych wynikach Pekaes na giełdzie.

Zobacz, jak spółka radziła sobie na GPW w ostatnich trzech miesiącach:

Pekaes to największa polska spółka sektora transportu i logistyki. Jej przychody w 2012 roku wyniosły ponad pół miliarda złotych. Firma oferuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Ma jedną z trzech najefektywniejszych sieci terminali dystrybucyjnych w kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
PEKAES S.A. z nowym dyrektorem operacyjnym Nowy dyrektor będzie współodpowiedzialny za wdrożenie strategii rozwoju spółki.
Inwestorzy doceniają potencjał OT Logistics Zaoferowanych było 150 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 200 zł za sztukę.
Nowy statek w polskiej flocie. Prosto z Japonii Nowym nabytkiem Polskiej Żeglugi Morskiej jest m/s Beskidy zbudowany przez japońską stocznię koncernu Tsuneishi.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)