Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pekao sa
12.11.2014 10:10

Pekao SA sprzedaje kredyty warte miliardy. Bank chce...

Prezes banku Luigi Lovaglio mówi również, czego spodziewa się w ostatnim kwartale tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Bank Pekao SA planuje, że w przyszłym roku sprzedaż kredytów detalicznych będzie wyższa niż w obecnym. Aktualnie wynosi ona około trzech miliardów złotych kwartalnie. Prezes banku Luigi Lovaglio mówi również, czego spodziewa się w ostatnim kwartale tego roku.

- _ Utrzymaliśmy tempo wzrostu kredytów konsumenckich i hipotecznych o wartości miliarda złotych miesięcznie _ - powiedział Luigi Lovaglio, prezes Pekao SA. - _ Dziś jest to około trzy miliardy złotych kwartalnie i to powinno wzrosnąć w przyszłym roku _ - dodał.

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2014 roku sprzedaż kredytów hipotecznych i konsumenckich wynosiła 9 miliardów złotych, czyli była o 17 procent wyższa niż rok wcześniej. Portfel kredytów ogółem banku wzrósł w ujęciu rocznym o 8,9 procent.

Prezes giełdowego giganta odniósł się również do tegorocznych wyników finansowych banku. - _ Czwarty kwartał będzie bardzo bliski trzeciego kwartału, ale jest dużo niepewności. Jeżeli do obecnych 2 miliardów złotych dodamy coś około 700 milionów złotych, to wynik całoroczny będzie bliski zeszłego roku _ - powiedział Lovaglio.

Zysk netto Pekao SA w trzecim kwartale tego roku wyniósł 704,4 miliona złotych - wynika z najnowszego raportu banku. Tym samym - opublikowany przed dwoma dniami - wynik okazał się 4 procent powyżej średniej prognoz analityków ankietowanych przez PAP, która wynosiła 676,1 miliona złotych.

Po trzech kwartałach 2014 roku zysk netto Pekao SA wyniósł 2,02 miliarda złotych, spadając rok do roku o 1,2 procent. Z wyłączeniem sprzedanego w 2013 roku PJSC UniCredit Bank, porównywalny zysk netto spadł w ujęciu rocznym o 0,4 procent. W 2013 roku zysk netto, przypadający na akcjonariuszy banku, wyniósł 2,79 miliarda złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pekao sa, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz