Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pekao szykuje specjalną ofertę dla rolników

0
Podziel się:

Bank podał, że w ramach nowej oferty będzie oferował m.in. uproszczony kredyt obrotowy i inwestycyjny oraz leasing na zakup maszyn i urządzeń.

Pekao szykuje specjalną ofertę dla rolników
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
bEJIZslN

Bank Pekao SA planuje szerzej wejść w sektor rolniczy i liczy, że będzie miał ponad 10 proc. tego rynku - poinformował Luigi Lovaglio (na zdjęciu), prezes banku.

_ - W sektorze rolniczym obecność banku jest marginalna, znacznie poniżej naszego udziału w innych sektorach. Chcemy wejść na ten rynek i przyciągnąć do nas jak największą liczbę rolników _ - powiedział Lovaglio.

_ - Postanowiliśmy rozpocząć nowy projekt, by zaistnieć na tym rynku, stworzyliśmy "bank w banku", który będzie wspierał polskich rolników. Naszą ambicją jest osiągnięcie udziałów rynkowych, które uznajemy jako naturalne dla naszego banku, tzn. poziomu ponad 10 proc. To nasz cel _ - dodał.

bEJIZslP

Bank podał, że w ramach nowej oferty będzie oferował m.in. uproszczony kredyt obrotowy i inwestycyjny oraz leasing na zakup maszyn i urządzeń.

Bank podał dzisiaj, że sprzedaż złotowych kredytów hipotecznych i konsumenckich wzrosła w pierwszym kwartale do 2,9 mld zł, czyli 38,5 proc. rdr. Sprzedaż samych kredytów hipotecznych wzrosła o 41 proc. rdr, a konsumenckich o 35 proc. rdr.

_ - Kredyty w ostatnim roku wzrosły o niemal 10 mld zł. Mamy dwucyfrowy wzrost kredytów detalicznych ogółem. W obszarze detalicznym Pekao rośnie dwa razy szybciej niż sektor _ - powiedział Lovaglio.

_ - Wyniki I kwartału umocniły nasze ambicje wzrostu, potwierdziły, że jesteśmy na dobrej drodze. Porównywalne wyniki wzrosły 4,5 proc. rok do roku. Tylko poprzez wzrost i inwestycje można zagwarantować trwałe wyniki w średnim i długim horyzoncie _ - dodał.

bEJIZslV

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEJIZsmq
business news
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)