Notowania

linie lotnicze
19.01.2014 07:20

Pele promuje linie lotnicze Emirates

Współpraca ze sportowcem zbiegnie się w czasie z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Linie lotnicze zaangażowały legendarnego brazylijskiego piłkarza jako jednego ze swoich światowych ambasadorów. Współpraca ze sportowcem zbiegnie się w czasie z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.

Emirates są też związane z Pele poprzez sponsorowanie drużyny Cosmos z Nowego Jorku, której piłkarz jest honorowym prezesem.

Pele (właściwie Edson Arantes do Nascimento) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych piłkarzy na całym świecie. Jego kariera na międzynarodowym i klubowym poziomie rozwijała się spektakularnie, dzięki czemu jako jedyny w historii przyczynił się do zdobycia tytułu Mistrza Świata trzykrotnie: w 1958, 1962 i 1970 roku, pierwszy z nich wywalczając w wieku 17 lat.

Otrzymywał liczne wyróżnienia w trakcie swojej kariery, jak i po jej zakończeniu. W 1961 roku prezydent Brazylii ogłosił go skarbem narodowym, zdobył też Światowy Rekord Guinessa za strzelenie największej liczby goli w karierze piłkarskiej, a razem z Maradoną otrzymali nagrodę_ €œFIFA Player of the Century _ w 2000 roku. W ostatnim czasie Pelé otrzymał nagrodę €œ_ FIFA Ballon d'€™Or Prix d'€™Honneur _ za całokształt osiągnięć

To nie pierwszy raz, kiedy Emirates w ramach promocji współpracują ze znanym piłkarzem. Z okazji Mistrzostw Świata w 2006 roku, które rozgrywały się w Niemczech, podpisały kontrakt z Franzem Beckenbauerem.

Emirates powstały w 1985 roku w Dubaju. Początkowo obsługiwały loty w Azji, pierwszym europejskim portem, do którego latały, był Londyn. Dziś samoloty Emirates latają do 62 krajach na 6 kontynentach.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: linie lotnicze, emirates, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz