Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pendolino przewiozło już milion pasażerów. "Kolej wraca do gry"

0
Podziel się:

Prezes polskich kolei chwali się wynikami. Milionową pasażerkę prestiżowego ekspresu przywitał osobiście na dworcu w Warszawie.

Pendolino przewiozło już milion pasażerów. "Kolej wraca do gry"
(PKP S.A.)
bEJULtmd

Pociągi kategorii Express Intercity Premium, potocznie znane jako Pendolino, przewiozły od czasu uruchomienia w grudniu 2014 roku milion pasażerów - poinformował prezes PKP SA Jakub Karnowski (na zdjęciu).

- Kolej wraca do gry. Po pięciu miesiącach od uruchomienia pociągów Pendolino odnotowaliśmy w kwietniu 23-procentowy wzrost liczby pasażerów w stosunku do roku poprzedniego. Mamy precyzyjne dane o przewozach, okazało się, że dziś (19.05) przewieźliśmy milionowego pasażera - powiedział Karnowski podczas powitania milionowej pasażerki na dworcu Warszawa Centralna.

Przypomniał także, że trasy tych pociągów zostaną wkrótce przedłużone do Gliwic i Bielska-Białej, a nieco później także do Rzeszowa (przez Kraków).

bEJULtmf

Milionowa pasażerka podróżowała z Krakowa do Warszawy pociągiem relacji Kraków Główny - Gdynia Główna.

14 grudnia 2014 r. pierwsze pociągi dużych prędkości w Polsce - Pendolino, wyprodukowane przez Alstom, rozpoczęły kursowanie po polskich torach. Pociągi obsługują trasy PKP łącząc główne miasta tj. Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Kraków, Katowice i Wrocław. Każdy z 20 pociągów Pendolino należących PKP InterCity składa się z 7 wagonów i może przewozić do 402 osób.

Debiut Intercity na GPW dopiero za trzy lata:

bEJULtmG
business news
wiadmomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)