Notowania

gpw
17.07.2013 12:40

Penta Investments ściąga z parkietu jedną ze swych spółek

-Forma spółki prywatnej, nienotowanej na GPW, jest korzystniejsza i pozwala na efektywniejsze zarządzanie ze strony akcjonariuszy. - powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Penta Investments)
Adam Jarmicki, manager inwestycyjny</br> Penta Investments, odpowiedzialny</br> za projekt EMC

Spółka EMC Instytut Medyczny wkrótce wycofa się z obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To decyzja Penta Investments, która wkrótce, bo po zakończeniu trwającego wezwania zapewni sobie w EMC największy pakiet akcji.

Kontrolowana przez Pentę spółka Soporto Invest B.V. złożyła wniosek do Zarządu EMC o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki. Przedstawiła również projekty uchwał, między innymi o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu oraz wycofania ich z obrotu na GPW.

Jak powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC, plan inwestycyjny dla spółki nie spełni oczekiwań inwestorów giełdowych w czasie, jaki byliby w stanie zaakceptować. – _ Nasza strategia zakłada co najmniej 7 letni okres inwestycyjny dla EMC. W tym czasie przewidujemy kolejne akwizycje placówek medycznych, finansowane przede wszystkim ze środków akcjonariuszy. Dodatkowo koszty restrukturyzacji przejmowanych placówek będą przez kolejne lata istotnie obciążać wyniki finansowe spółki _ – tłumaczył decyzję Penty Jarnicki.

- _ Dlatego uważamy, że forma spółki prywatnej, nienotowanej na GPW, jest korzystniejsza i pozwala na efektywniejsze zarządzanie ze strony akcjonariuszy. Z publicznych wypowiedzi drugiego co do wielkości akcjonariusza czyli PZU wynika, że mógłby poprzeć taki scenariusz _ - dodał.

Zobacz notowania spółki:

28 maja kontrolowane przez Pentę spółki Soporto Invest B.V. oraz CareUp B.V. ogłosiły chęć kupna wszystkich pozostających w wolnym obrocie akcji EMC Instytut Medyczny SA.

Cena w wezwaniu została ustalona na poziomie 19,50 PLN za jedną akcję. Zawiera ona premię w wysokości 15,59% i 18,69%, do średniego kursu akcji odpowiednio z trzech i sześciu miesięcy oraz 16,70% premii do kursu akcji na zamknięciu w dniu 27 maja tego roku, czyli z ostatniej sesji poprzedzającej dzień ogłoszenia wezwania.

Zgodnie z warunkami wezwania zapisy na akcje przyjmowane są w siedzibie Domu Inwestycyjnego Investors SA oraz w placówkach Biura Maklerskiego Alior Bank SA do jutra.

Czytaj więcej w Money.pl
GPW: Spokój inwestorów zburzony przez awarię na GPW Przez ponad godzinę inwestorzy nie mają dostępu do aktualnych cen akcji.
Kolejna awaria nowego systemu na giełdzie w Warszawie Przez ponad godzinę inwestorzy nie mają dostępu do aktualnych cen akcji.
Tagi: gpw, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz