Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Penta kupuje apteki Mediq w całej Polsce

0
Podziel się:

Penta rozpoczęła inwestycje w segmencie nieruchomości i obecnie realizuje projekty w Czechach i na Słowacji oraz planuje rozwijać portfolio nieruchomości w Polsce.

Penta kupuje apteki Mediq w całej Polsce
(Public Link Communications)
bEsidlqZ

Apteki były dotąd zarządzane przez grupę ACP Pharma. Transakcja jest częścią procesu sprzedaży ACP Pharma SA, w którym Penta bierze udział w partnerstwie z firmą Neuca SA. – _ W kolejnych miesiącach będziemy koncentrować się na konsolidacji nowo przejętych sieci aptek _ – zdradza plany spółki Eduard Matak (na zdj.), partner Penta Investments, zarządzający inwestycjami w sektorze opieki zdrowotnej.

Po sfinalizowaniu transakcji, która wyniesie 224 miliony złotych, polska część sieci aptek należących do Penta będzie liczyć blisko 300 punktów. Tym samym spółka stanie się drugim co do wielkości podmiotem na rynku aptecznym w Polsce. Transakcja wymaga jednak zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- _ W wyniku nabycia aptek Mediq w Polsce, sieć aptek Dr.Max z portfolio Penta zajmie jedną _
_ z czołowych pozycji na rynku polskim _ - zapewnia Eduard Matak. Dr.Max jest jedną z najbardziej znaczących spółek portfelowych Penta i liderem rynku w Czechach (25 proc. udziału w rynku) i na Słowacji (15 proc. udziału w rynku). Marka powstała w wyniku przeprowadzonej akwizycji aptek w Czechach i na Słowacji. Penta realizuje ten projekt od 2005 roku.

bEsidlrb
Czytaj więcej w Money.pl
Penta ściąga z parkietu jedną ze swych spółek _ -Forma spółki prywatnej, nienotowanej na GPW, jest korzystniejsza i pozwala na efektywniejsze zarządzanie ze strony akcjonariuszy. _ - powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments.
Te leki są od dzisiaj refundowane Pierwsza w tym roku lista leków refundowanych obowiązuje od wtorku. Znalazły się na niej m.in. nowe leki stosowane w terapii choroby Huntingtona oraz ciężkiej postaci łuszczycy.
Promocje wprowadzały w błąd. Ceny były... Blisko124 tys. zł kary nałożył UOKiK na spółkę Apteka Medyczna sp. z o. o. z Warszawy.
bEsidlrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)