Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Perma-Fix Medical: Pozytywne wyniki testów nowej technologii

0
Podziel się:

Nowy proces technologiczny jest efektywny kosztowo.

Perma-Fix Medical: Pozytywne wyniki testów nowej technologii
(dmbaker/ iStockphoto)

Perma-Fix Medical, notowany na NewConnect podmiot zależny spółki Perma-Fix Environmental Services, Inc., z rynku Nasdaq, przeprowadził, kolejne pozytywne testy zmierzające w kierunku komercyjnego przeskalowania procesu produkcji Technetium-99m (Tc-99m) z wykorzystaniem Molibdenu-99 (Mo-99), poinformował prezes Stephen Belcher.

- Uzyskanie pozytywnych wyników testów naszej technologii przy wartości aktywności promieniotwórczej rzędu 4 kiurów jest ważnym osiągnięciem na rynku energetyki jądrowej. Nasza technologia nie tylko spełniła wymagania branżowe na wielu rynkach wschodzących oraz zapotrzebowanie na zdecentralizowany i stabilny łańcuch dostaw Tc-99m, ale także poczyniliśmy znaczący krok w kierunku potwierdzenia wyższości naszego procesu technologicznego nad tradycyjnymi metodami stosowanymi w Europie i Ameryce Północnej. Biorąc pod uwagę obiecujące wyniki testów, wierzymy, że nasz proces technologiczny posiada potencjał, aby całkowicie zmienić łańcuch dostaw Tc-99 w USA i na całym świecie - powiedział Belcher, cytowany w komunikacie.

"Testy potwierdziły, że innowacyjna żywica, odkryta przez spółkę jest odporna na duże dawki promieniowania radiacyjnego o wartości 4 kiurów i może uwalniać Tc-99m w ilościach komercyjnych i klinicznie użytecznych. Powyższe pozytywne wyniki testów są następstwem przeprowadzonych z sukcesem testów technologii przy wartości promieniowania radiacyjnego rzędu 2 kiurów" - czytamy w komunikacie.

Perma-Fix Medical planuje w najbliższej przyszłości przeprowadzenie kolejnych testów nowego procesu technologicznego w wyższych wartościach aktywności promieniotwórczej, jako kolejny krok w wieloetapowym procesie potwierdzenia skuteczności technologii, podano również.

Nowy proces technologiczny Perma-Fix Medical, potwierdzony przy wartości aktywności promieniotwórczej rzędu 4 kiurów, posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych metod pozyskiwania Technetium-99m, najczęściej używanego medycznego izotopu na świecie, podkreśla spółka.

Notowania tygodniowe akcji Perma-Fix Medical

Jak zaznaczono, nowy proces jest efektywny kosztowo i nie wykorzystuje materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd; proces nie powoduje zagrożeń dla środowiska naturalnego związanych z produkcją Mo-99 przy użyciu wysoko lub nisko wzbogaconego uranu i zarządzania odpadami radioaktywnymi zawierającymi duże ilości wysoko wzbogaconego uranu; nowy proces może przyczynić się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie, gdyż obejmuje kompletny cykl technologiczny, począwszy od reaktora do dostawy izotopów do placówek medycznych i może być wdrożony z wykorzystaniem standardowych reaktorów badawczych i komercyjnych, eliminując tym samym konieczność wykorzystywania reaktorów o specjalnym zastosowaniu.

Dr. Louis F. Centofanti, przewodniczący rady nadzorczej Perma-Fix Medical, wskazał że zweryfikowanie wytrzymałości technologii przy wartości promieniowania rzędu 4 kiurów, w niedalekiej przyszłości będzie kontynuować plany związane z dalszym komercyjnym przeskalowaniem procesu, pozyskaniem nowych partnerów strategicznych, przygotowaniem wniosków o rejestrację technologii i przeprowadzeniem pełnego procesu komercjalizacji w Europie i Ameryce Północnej.

Perma-Fix Medical powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)