Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pesa chce produkować tramwaje dla Warszawy

Pesa chce produkować tramwaje dla Warszawy

 Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa Fot. PESA mat.pras.
Tomasz Zaboklicki, prezes spółki Pesa

47,79 miliona złotych brutto - na taką kwotę spółka Pesa z Bydgoszczy wyceniła swoją ofertę na dostawę pięciu tramwajów dla Warszawy.

Jak poinformowała spółka Tramwaje Warszawskie, oferta spółki Pesa była jedyną złożoną w przetargu. W jej ramach producent dostarczy pięć niskopodłogowych tramwajów. Dostawa pierwszego z nich została zaplanowana na lipiec przyszłego roku. Kolejne mają pojawić się do października.

- Nowe tramwaje będą dwukierunkowe, niskopodłogowe, wieloczłonowe a także w pełni klimatyzowane zarówno w części pasażerskiej, jak i w kabinie motorniczego. Tramwaj pomieści 200 osób. Każdy z tramwajów będzie wyposażony w automat biletowy oraz w system monitoringu wizyjnego - czytamy w informacji przewoźnika.

Zamówienie obejmuje także specjalistyczne wyposażenie obsługowe, pakiet naprawczy, pakiet eksploatacyjno-naprawczy, szkolenia, dokumentację techniczną, łącznie z licencjami i oprogramowaniem, a także wykonywanie napraw powypadkowych podczas trwania gwarancji.

Czytaj więcej w Money.pl

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2014-07-17 07:48
A Warszawa chce otrzymywać tramwaje od Pesy. Swoją drogą to dobrze, że stolice w tabor zaopatruje polska firma, bardzo zdrowe zjawisko.