Notowania

PG Silesia zwiększa wydobycie. Nowy inwestor wykłada pieniądze

Odkąd kopalnię przejął czeski koncern EPH zainwestowano w nią już 750 milionów złotych. Wcześniej kopalnia Silesia należała do Kompanii Węglowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

PG Silesia planuje wydobyć 2 mln 200 tys. ton węgla w roku 2014 i zamierza utrzymać zatrudnienie na poziomie 1600 osób. Odkąd kopalnię przejął czeski koncern EPH zainwestowano w nią już 750 milionów złotych.

Wcześniej kopalnia Silesia należała do Kompanii Węglowej. Została przejęta w grudniu 2010 roku. - _ W roku 2014 będziemy mieli pełne wydobycie _ - mówi portalowi wnp.pl Michał Herman, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. - _ Nasze plany są realizowane zgodnie z harmonogramem _ - podkreśla.

W całym roku 2013 na inwestycje w Silesii pójdzie około 400 mln zł, natomiast w roku 2014 będzie to ok. 100 mln zł. W kolejnych latach W PG Silesia zamierzają przeznaczać na inwestycje około 100 mln zł rocznie.

Koszty pracy stanowią w przypadku PG Silesia około 40 proc. całości kosztów. W spółce zamierzają zejść do poziomu 38 procent. - _ Będziemy pracować przez 24 godziny na dobę, przez cały tydzień _ - podkreśla prezes PG Silesia.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pg silesia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
wnp.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz