Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pge
28.08.2013 15:50

PGE publikuje wyniki finansowe za II kwartał 2013 roku

Zysk netto firmy jest najwyższy spośród wszystkich spółek z GPW, które dotąd odnotowały swoje najnowsze, kwartalne wyniki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Stefan Maszewski/REPORTER)

Przychody całej spółki ze sprzedaży wyniosły 7,31 mld złotych w porównaniu do 7,03 mld w roku poprzednim, zaś zysk EBITDA wyniósł 2,36 mld złotych w porównaniu do 2,12 mld złotych w roku poprzednim. Zysk netto wzrósł w stosunku do ubiegłorocznego o 20 procent do poziomu 1,28 mld złotych. Jest on najwyższy spośród wszystkich spółek z GPW, które dotąd odnotowały swoje najnowsze, kwartalne wyniki - podaje zarząd PGE, kierowany przez Krzysztofa Kiliana (na zdj.).

PGE pozostaje najmniej zadłużoną firmą spośród europejskich spółek energetycznych. To, jak twierdzi spółka, efekt rozpoczętego w 2012 roku Programu Poprawy Efektywności. W związku z nim w pierwszym półroczu 2013 r. oszczędności wyniosły ponad 200 mln złotych.

Spółka zanotowała w II kwartale 2013 r. wolumen sprzedaży do odbiorców końcowych na poziomie 8,9 TWh, co stanowi 16-procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Produkcja energii elektrycznej w II kwartale wyniosła 13,57 TWh. Oznacza to spadek o 3 proc., który firma tłumaczy wyłączeniem bloku nr 9 w Elektrowni Turów.

Zobacz notowania spółki:

W najbliższym czasie spółka chce przeprowadzić przetarg na budowę nowego bloku Elektrowni Turów o mocy 460 MW. Ma zamiar również wydzielić projekt budowy bloków elektrowni w Opolu z grupy PGE i stworzyć spółkę celową. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, PGE liczy na to, że jej partnerem zostaną Polskie Inwestycje Rozwojowe.

- _ Jeśli uda się nam spełnić ich oczekiwania to pewnie tak się stanie. Jeśli uda się porozumieć, to PIR mógłby wejść kapitałowo do wydzielonej spółki, bo taki jest wymóg _ - powiedział Krzysztof Kilian. Prace nad projektem trwają.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest chętny na inwestycję w elektrownię Opole Polskie Inwestycje Rozwojowe rozpatrują możliwość udziału kapitałowego w projekcie w Opolu.
Obecnie trwają prace nad wydzieleniem na potrzeby projektu spółki celowej.
Rozbudowa Elektrowni Opole dopiero w grudniu! Kontrowersyjna inwestycja w Opolu miała ruszyć do końca lipca. Tak się jednak nie stało, na placu budowy jakiekolwiek działania rozpoczną się dopiero w grudniu! Jeszcze niedawno strona rządowa przekonywała protestujących, że do końca lipca ruszy budowa dwóch nowych bloków w Opolu. Teraz już wiemy, że to były tylko puste obietnice. Rząd przez brak konsekwencji ...
Tagi: pge, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz