Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG wypłaci dywidendę. Akcjonariusze zdecydowali

0
Podziel się:

Zwyczajne walne zgromadzenie wyznaczyło dzień dywidendy na 15 lipca.

Mariusz Zawisza, prezes PGNiG
Mariusz Zawisza, prezes PGNiG (PGNiG)

Akcjonariusze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG)
zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 1,18 mld zł na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 0,20 zł na akcję.

Zwyczajne walne zgromadzenie wyznaczyło dzień dywidendy na 15 lipca, a termin wypłaty dywidendy - na 4 sierpnia. W projektach uchwał przewidywano, że z zysku za 2014 r. w wysokości 1 894,89 mln zł na dywidendę zostanie przeznaczona kwota 944 mln zł, co dałoby wypłatę w wysokości 0,16 zł na akcję.

ZWZ zatwierdziło także sprawozdanie finansowe PGNiG i sprawozdanie zarządu z działalności spółki i grupy za 2014 rok oraz skonsolidowane sprawozdanie finansowe PGNiG.

"Ponadto ZWZ powołało w skład rady nadzorczej PGNiG dwóch członków: dr Irenę Ożóg oraz prof. Macieja Mazurkiewicza" - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym roku akcjonariusze PGNiG zdecydowali o przeznaczeniu 885 mln zł z zysku netto za 2013 r., wynoszącego 1.688 mln zł, na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 0,15 zł za akcję.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)