Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG podtrzyma dotychczasową strategię

0
Podziel się:

Zmianie będą podlegać jedynie główne akcenty dotychczasowej strategii spółki.

PGNiG podtrzyma dotychczasową strategię
(PGNiG)
bFfDpYkB

Pełniący funkcję prezesa Jerzy Kurella zapowiada, że spółka nie będzie zmienia znacząco swojej strategii. Na przełomie sierpnia i września zostanie przedstawiony resortowi skarbu sposób rozłożenia akcentów w dotychczasowym planie działania spółki.

_ - Nie mamy zamiaru zmieniać strategii. Najwyżej rozłożymy inaczej akcenty. Chcemy być spółką upstreamową, stąd nasze dążenia do rozwoju poszukiwania i wydobycia gazu zarówno w Polsce, jak i zagranicą. (...) Na przełomie sierpnia i września mamy zamiar przedstawić nowe akcenty w naszej strategii i pokazać jak to przełoży się na liczby _ - powiedział Jerzy Kurella. Stanowisko firmy potwierdza minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

W ramach strategi poszukiwania nowych segmentów wydobycia, spółka będzie się starać o współpracę z firmami zajmującymi się poszukiwaniem gazu niekonwencjonalnego.

bFfDpYkD

_ - Polityka otwartości jest jak najbardziej zgodna z interesem spółek. Jeśli chcemy zintensyfikować wydobycie musimy dzielić się wiedzą na zasadzie wzajemności i korzystać z doświadczenia innych firm. Dzięki temu mamy szanse przyspieszyć prace _ - komentuje Kurella.

Przez ostatni rok wartość akcji spółki na giełdzie wzrosła o ponad 50 procent. Od początku 2013 roku wzrost wyniósł prawie 20 procent.. Aktualny kurs spółki wynosi ponad 6 złotych.

Zobacz, jak wycenianie są akcje PGNiG w ostatnich 7 miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W poniedziałek nastąpiło formalne uruchomienie kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego Lubiatów. Złoża LMG (Lubiatów, Międzychód, Grotów) należą do największych w Polsce. Udokumentowane zasoby wydobywalne ropy naftowej wynoszą tu ok. 7,25 miliona ton, a gazu ziemnego około 7,3 miliarda metrów sześciennych.

bFfDpYkJ

PGNiG dzięki projektowi LMG zwiększy krajowe wydobycie ropy naftowej i kondensatu z obecnych około 500 tysięcy ton do około 800 tysięcy ton rocznie. Wydobywany przy okazji eksploatacji ropy naftowej gaz ziemny (rocznie około 100 mln m sześc.) będzie wykorzystany m.in. do zasilania elektrociepłowni w Gorzowie Wielkopolskim.

W opublikowanym raporcie po pierwszym kwartale 2013 roku, spółka osiągnęła 10,25 miliarda złotych przychodów. Tym samym zanotowała wzrost o 14,6 procent w tym zakresie. Zysk netto także powiększył się. Rok do roku był wyższy o ponad 200 procent. Po pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wyniósł miliard złotych.

PGNiG jest największą spółką w Polsce, której główna działalność opiera się na poszukiwaniu i wydobyciu gazu ziemnego i ropy naftowej. Firma powstała w 1976 roku, a 30 października 1996 roku została przekształcona w spółkę akcyjną. Prowadzi działalność głównie na terenie Polski, ale także w takich krajach jak Libia, Pakistan, Czechy, Dania oraz Niemcy.

bFfDpYle
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)