Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PHN kupił biurowiec Andersia Business Centre w Poznaniu

0
Podziel się:

Spółka przejęła kredyt w BZ WBK, za który sfinansowano budowę biurowca.

Artur Lebiedziński, prezes PHN
Artur Lebiedziński, prezes PHN (materiały prasowe PHN)
bEEErMtN

Polski Holding Nieruchomości nabył 100 proc. udziałów spółki Andersia Business Centre Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, będącej właścicielem budynku biurowego klasy A z częścią usługową - Andersia Business Centre, zlokalizowanego w biznesowym centrum Poznania, poinformował PHN. Wartości transakcji nie podano. Spółka przejęła też kredyt w BZ WBK, za który sfinansowano budowę biurowca.

Biurowiec Andersia Business Centre, o powierzchni najmu brutto blisko 14 tys. m2, został oddany do użytkowania w 2012 r. Oferuje łącznie 11,6 tys. m2 biurowej i 2,3 tys. m2 usługowej powierzchni najmu oraz 144 podziemne miejsca parkingowe.

"Jednocześnie grupa kapitałowa emitenta przejęła umowę kredytu w Banku Zachodnim WBK S.A. zaciągniętą przez spółkę Andersia Business Centre Sp. z o.o. na budowę biurowca. Transakcja nabycia udziałów spółki Andersia Business Centre Sp. z o.o. została zawarta na warunkach rynkowych i jest finansowana przez emitenta z środków własnych" - czytamy w komunikacie.

bEEErMtP

PHN podkreśla, że zawarcie powyższej transakcji wpisuje się w realizację jego strategii, zakładającej zakup powierzchni biurowych i zwiększanie zasobów nowoczesnej powierzchni najmu.

Notowania tygodniowe akcji PHN

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową. Do spółek grupy należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEEErMuq
nieruchomości
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)