Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PHN wybuduje wielkie magazyny pod Warszawą

0
Podziel się:

Spółka będzie realizować duży projekt do 2021 roku.

Artur Lebiedziński, prezes PHN
Artur Lebiedziński, prezes PHN (materiały prasowe PHN)
bEEDJzaZ

Nowoczesny kompleks magazynów w okolicach Pruszkowa zbuduje spółka z grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości. Cały projekt ma zostać zakończony w 2021 roku.

Przy realizacji inwestycji PHN będzie współpracować w konsorcjum z Parzniew Partners B.V. - spółką utworzoną przez Menard Doswell & Co. oraz Hillwood Europe.

_ - Z uwagi na doskonałą lokalizację Parzniew Logistic Hub zależało nam na pozyskaniu partnerów o międzynarodowej renomie. Od samego początku projekt ten wzbudzał duże zainteresowanie i jesteśmy przekonani, że wybraliśmy najlepszych partnerów do jego realizacji - _mówi Artur Lebiedziński, prezes PHN.

bEEDJzbb

Z informacji podanych przez spółkę wynika, że cały projekt będzie realizowany w czterech fazach. Całkowita powierzchnia magazynów ma wynieść około 95 tysięcy mkw.

PHN to spółka z branży nieruchomości, która na początku ubiegłego roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie po tym, gdy akcje zdecydował się upublicznić Skarb Państwa.

Notowania spółki PHN w ostatnim roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W prospekcie emisyjnym spółka zobowiązała się m.in. do przeprowadzenia restrukturyzacji i zmniejszenia zatrudnienia z 300 do około 100 osób w ciągu 3-4 lat.

bEEDJzbh

Po trzech kwartałach tego roku PHN miał 47,6 miliona złotych zysku netto przy przychodach na poziomie 120 milionów złotych. Z zysku za ubiegły rok spółka wypłaciła inwestorom dywidendę w wysokości 2,16 złotego na akcję, co dało w sumie 99,8 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEDJzbC
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)