Notowania

Przejdź na
górnictwo
18.02.2015 09:07

Pierwszy krok Węglokoksu do przejęcia Huty Pokój

Po koncentracji wspólnym obszarem działalności jest rynek wyrobów hutniczych, a głównie wyrobów długich walcowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dlgzps/iStockphoto)

Węglokoks złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Hutą Pokój z siedzibą w Rudzie Śląskiej, podał Urząd. Wniosek wpłynął 13 lutego, sprawa w toku, podano również.

_ Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy zamiaru przejęcia przez Węglokoks kontroli nad Hutą Pokój w drodze objęcia przez Węglokoks 25,50 proc. udziału w kapitale zakładowym Huty. Zamierzona koncentracja nie jest związana z nabyciem lub objęciem akcji dopuszczonych do publicznego obrotu _ - czytamy w informacji.

Węglokoks to przedsiębiorstwo, które w planowanej koncentracji jest stroną aktywną, jest spółką dominującą grupy kapitałowej, którą tworzy osiem spółek zależnych i trzy spółki stowarzyszone. Głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż węgla, przede wszystkim na rynku wewnątrzwspólnotowym.

Huta Pokój to przedsiębiorstwo, które w planowanej koncentracji jest stroną bierną, na dzień składania zgłoszenia zamiaru koncentracji jest spółką dominującą grupy kapitałowej, składającej się z czterech spółek zależnych oraz dwóch spółek stowarzyszonych. Głównym przedmiotem działalności jest produkcja i sprzedaż wyrobów hutniczych.

_ Wspólnym obszarem działalności rynkowej uczestników zamierzonej koncentracji jest krajowy rynek wyrobów hutniczych, w tym: rynek wyrobów długich walcowanych na gorąco oraz rynek rur i kształtowników giętych na zimno. Działalność w tym zakresie po stronie przedsiębiorstwa aktywnego zamierzonej koncentracji prowadzi Huta Łabędy, a po stronie przedsiębiorstwa biernego - Huta Pokój oraz Eurokonstrukcje Sp. z o.o. _ - podsumowano w informacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Co czeka Śląsk po zmianach w górnictwie - _ Część śląskich miast szybko zamienia się w slumsy _ - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich.
Polska prezentuje program dot. górnictwa W tym celu do Brukseli przyjechał pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Wojciech Kowalczyk.
Tagi: górnictwo, hutnictwo, węglokoks, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz